Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Kraj má rezervní fond na řešení sucha

Moravskoslezský kraj se už chystá na případné pokračování období sucha. Zřídil speciální rezervní fond, pomocí kterého bude pomáhat obcím bez vody. Peníze z něj půjdou například na financování cisteren s pitnou vodou nebo na hloubení nových vrtů.

Hyundai Mobis začíná s náborem

Hned několik průmyslových zón vzniká nebo se rozšiřuje v Moravskoslezském kraji. Stavět se letos začne třeba v zóně Nad Barborou nebo u Nového Jičína. První pracovníky chce přijmout firma Hyundai Mobis.

V kraji přibylo nehod i obětí

V Moravskoslezském kraji se za rok 2015 zvýšil počet dopravních nehod zhruba o pět set. Vyšší je také počet obětí. Těch bylo celkem 53, o dva více než tomu bylo v roce 2014.

Centrum Ostravy ožívá kavárnami

Centrum Ostravy ožívá. Mohou za to nové restaurace, jídelny a kavárny. Ostravané si je oblíbili. Gastronomické služby výrazně převládají nad ostatními maloobchody. V samotném středu města vzniklo za poslední rok 35 nových provozoven.

Plavecký maratón v rehabilitačním ústavu v Hrabyni

Pacienti rehabilitačních ústavů v Kladrubech a Hrabyni na Opavsku se pokusili přeplavat kanál La Manche – prozatím jen nanečisto v bazénu. Vzdálenost 33 kilometrů a 600 metrů se snažíli zvládnout v co nejkratším čase.

Hasiči měří tloušťku ledu

Hasiči vyrazili na zamrzlé vodní plochy měřit tloušťku ledu. Zjišťují, jestli je led dostatečně bezpečný. Dnes dopoledne například na rybníku Hamryz v olomoucké městské části Slavonín.

Autor Saturnina má v Ostravě pamětní desku

Humor a a koblihy nechyběly při odhalení pamětní desky spisovatele Zdeňka Jirotky. Tvůrce kultovního románu Saturnin si 7. ledna - tedy v den jeho narození připomněli členové spolku Za krásnou Ostravu.

Co zachytily fotopasti hnutí Duha?

Jelen sika nebo třeba jeřábek lesní. To jsou nejzajímavější úlovky z fotopastí, které má v Jeseníkách Hnutí Duha. Projekt běží od září a jeho hlavním cílem je potvrzení výskytu velkých šelem v Jeseníkách. Hnutí Duha má v horách 60 fotopastí.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST