8. říjen 2015

Obsah dílu

Bruntál vytváří místa pro dlouhodobě nezaměstnané — Inspekce kontruluje taxikáře v Karviné — Připravuje se stavba protipovodňové hráze v Bohumíně-Pudlově — Hasiči dostali novou techniku — Olomoucký kraj řeší, co s Bezručovým domkem — Ocenění pro domovy pro seniory v Orlové — Začal festival outdoorových filmů — Festival Malamut představuje performery

Části dílu

01:07
Bruntál vytváří místa pro dlouhodobě nezaměstnané
  Zajistit práci dlouhodobě nezaměstnaným. Cíl projektu, který dnes začíná fungovat v Bruntále. Více než polovina nezaměstnaných je na místním úřadě práce evidovaná déle než rok.
  05:48
  Inspekce kontruluje taxikáře v Karviné
   Česká obchodní inspekce dnes vyrazila na kontroly taxikářů. Jejich pozornosti neunikli ti, kteří pochybili už v minulosti nebo které si ke kontrole vybrala namátkově.
   08:56
   Připravuje se stavba protipovodňové hráze v Bohumíně-Pudlově
    Protipovodňová hráz v Bohumíně-Pudlově začíná mít reálnější obrysy. O projektu, výkupech pozemků i dalších detailech stavby včera obyvatelé Pudlova diskutovali se zástupci města i povodí Odry.
    11:03
    Hasiči dostali novou techniku
     Novou techniku dnes převzali profesionální i dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji. Tu jim věnoval Moravskoslezský kraj. Celkově jde o vybavení za téměř 15 milionů korun.
     14:03
     Olomoucký kraj řeší, co s Bezručovým domkem
      Olomoucký kraj si nechal zpracovat studii, jak využít tzv. Bezručův domek v Kostelci na Hané. Stavba, ve které strávil poslední část svého života jeden z nejvýraznějších českých básníků, už několik let chátrá.
      16:53
      Ocenění pro domovy pro seniory v Orlové
       V Táboře budou oceněni Značkou kvality poskytovatelé sociálních služeb. Uděluje ji Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Certifikát převezmou i dva domovy pro seniory v Orlové.
       18:57
       Začal festival outdoorových filmů
        Přehlídka těch nejlepších adrenalinových výkonů za uplynulý rok. To nabízí 13. ročník mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Letos se přihlásilo více než 140 tvůrců.
        21:27
        Festival Malamut představuje performery
         Malamut - nestarší mezinárodní festival akčního umění u nás se po dvou letech vrátil do Ostravy. Letos přijelo své nejnovější performance představit 34 umělců z celého světa.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         9. říjen 2015

         Přehled dílů

          
         Stopáž26 minut

         2. červen

         Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

         2. 6. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         1. červen

         Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

         1. 6. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         31. květen

         Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

         31. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         30. květen

         Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

         30. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         29. květen

         ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

         29. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         26. květen

         Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

         26. 5. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám