Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Prezident navštívil Vyšní Lhoty, uprchlíky vynechal

Prezident Miloš Zeman v rámci své návštěvy v Moravskoslezském kraji dopoledne diskutoval s obyvateli Vyšních Lhot. Otázky mířily hlavně na uprchlickou krizi a detenční zařízení, které v obci funguje. Areál, ve kterém jsou ubytováni běženci si neprohlédl.

Záznam tiskové konference s Milošem Zemanem

Prezident Miloš Zeman na závěr své návštěvy Moravskoslezského kraje odpovídal na dotazy novinářů.

Olomouc se přátelí s Čínou

Do Olomouckého kraje přijela delegace z Číny. Prohlédnout si památky a zjistit, které turistické destinace by pro jejich zemi mohly být atraktivní. Představitelé provincie Yunnan na Severu Moravy stráví tři dny.

Dálkový plavec Poljanský míří k Titicaca

Pavel Poljanský odlétá do Bolívie. Chce tam jako první Čech sám plavat ve studených vodách posvátného inckého jezera Titicaca. V rámci přípravy na náročnou expedici trénoval i na Slezské Hartě.

Ostravská univerzita spolupracuje s Českou televizí v Ostravě

Poznat, jak fungují média a jak vypadá práce v televizi, mohou studenti Ostravské univerzity. Na Filozofické fakultě začala výuka Základů televizní žurnalistiky. Program je díky spolupráci s ostravským studiem České televize první svého druhu.

Bakterie Legionella zabíjela na Valašsku

Jeden mrtvý, jeden těžce nemocný a desítky lidí v ohrožení života – to je účet výskytu bakterie Legionella ve wellness hotelu v Březůvkách u Zlína. Policie provozovatele hotelu obvinila z obecného ohrožení.

Oprava válcovací trati v Třinci

Ve válcovnách Třineckých železáren dnes po dvou měsících opět spustili tradiční válcovací trať Manesman. Ta procházela největší generální opravou za svou historii.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST