Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Kontrolní den na rekonstruované přehradě Šance

Na vodní nádrži Šance dnes v rámci začínající rekonstrukce probíhal kontrolní den. Vodohospodáři tak prověřovali, jestli stavba pokračuje podle plánu a nehrozí nějaké komplikace.

Rozhovor s Čestmírem Vlčkem

Mluvčí Povodí Odry o průběhu rekonstrukce přehrady Šance.

Druhý den prezidentské návštěvy v Moravskoslezském kraji

Druhý den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Moravskoslezském kraji. Zavítal do tří měst ve východní části regionu - Českého Těšína, Třince a Jablunkova. Diskutoval se studenty a občany a navštívil Třinecké železárny.

Exprimátor Přerova dostal u soudu podmínku

Podmínkami potrestal Okresní soud v Olomouci bývalého primátora Jiřího Lajtocha, tři bývalé radní a dva úředníky přerovského magistrátu. Podle soudu vědomě zvýhodnili stavební firmu, která vyhrála dvě veřejné zakázky.

Začal soud s dealerkou Fentanylu

Ostravský krajský soud řeší případ jednapadesátileté invalidní důchodkyně Emílie Kakurové, která měla v Kopřivnici na Novojičínsku prodávat novou drogu získanou z fentanylových náplastí.

Sochař Adam Krhánek vytváří kopii ukradené Bystroušky

Do obory pod hukvaldským hradem dnes přijel sochař, který vytvoří přesnou kopii sochy Lišky Bystroušky. Ta původní vznikla v šedesátých tých letech minulého století v ateliéru akademického sochaře Karla Vávry.

Kominíkům začala sezóna

S příchodem chladnějšího počasí si lidé začínají uvědomovat, že je na čase pozvat kominíka. Ti teď ale mají objednací lhůty i delší než tři týdny. Mnozí lidé nechali kontrolu komínu na poslední chvíli.

Učitele vzdělává 3D film

Přírodovědný 3D film Pidiobři z produkce BBC Earth vzdělává učitele. Shlédli ho pedagogové základních a středních škol v Šumperku a Olomouci. A to proto, aby do kin na dokument vzali své žáky.

Lotz Trio na Svatováclavském hudebním festivalu

Nezvykle v září probíhá další, letos už 12. ročník Svatováclavského hudebního festivalu. Jednou z jeho částí byl i včerejší koncert Lotz Tria, které se představilo v Bruntále.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST