8. září 2015

Obsah dílu

OKD bude opět propouštět — Ministryně Valachová slíbila podporu technického školství — Zničené chmelnice v Kokorách — Přerov odkoupí hotel Strojař — Tatra investovala do nové diagnostické linky — Roste zájem škol o adaptační kurzy pro studenty — Stará vodárenská věž ve Slezské Ostravě možná ožije

Části dílu

00:51
OKD bude opět propouštět
  Nezaměstnanost klesla v Olomouckém i Moravskoslezském kraji, Karvinsko má ale stále po Mostecku nejvyšší míru nezaměstnanosti. A tři velcí zaměstnavatelé ohlásili hromadné propouštění. O práci přijde přes 600 lidí.
  08:08
  Ministryně Valachová slíbila podporu technického školství
   200 milionů korun by v příštím roce mělo ze státního rozpočtu jít do technického školství. S takový návrhem seznámila pedagogy během jednodenní návštěvy Moravskoslezského kraje ministryně resortu Kateřina Valachová.
   10:56
   Zničené chmelnice v Kokorách
    Největší pěstitel chmele na Moravě – družstvo v Kokorách na Přerovsku, likviduje škody po pádu dvou chmelnic. Vítr před dvěma týdny shodil konstrukce a s nimi chmel o velikosti třinácti fotbalových hřišť.
    14:05
    Přerov odkoupí hotel Strojař
     Přerov chce koupit bývalý hotel Strojař v centru města. Včera večer o tom rozhodli zastupitelé. Hlavním důvodem je obava, že by se z hotelu mohla stát ubytovna pro sociálně slabé.
     16:52
     Tatra investovala do nové diagnostické linky
      Kopřivnická automobilka Tatra otevřela novou diagnostickou linku, ve které se kontroluje kvalita vyrobených aut. Po delší době jde o první velkou investici v provozu výrobce nákladních aut.
      18:56
      Roste zájem škol o adaptační kurzy pro studenty
       Poznat se v novém prostředí a odbourat strach z nového kolektivu ve škole. Takzvané adaptační kurzy jsou v plném proudu a je o ně stále větší zájem.
       22:09
       Stará vodárenská věž ve Slezské Ostravě možná ožije
        Bývalá vodárenská věž ve Slezské Ostravě by mohla znovu ožít. Památkově chráněný objekt teď slouží jako telekomunikační věž a skladiště. Majitel chce jednat s radnicí o vhodnějším využití.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        9. září 2015

        Přehled dílů

         
        Stopáž25 minut

        29. květen

        ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

        29. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        26. květen

        Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

        26. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        25. květen

        Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

        25. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        24. květen

        Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

        24. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        23. květen

        Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

        23. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        22. květen

        Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

        22. 5. 2023 na ČT1

        Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

        Napište nám