Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Sucho způsobuje škody v zemědělství

Zemědělci na Hané sčítají škody, které jim způsobilo sucho a dlouhodobě vysoké teploty. Největší budou mít zřejmě chmelaři. Konkrétně v Kokorách na Přerovsku budou muset více než třetinu letošní produkce spálit.

Někteří lidé z ostravských ubytoven dostali byty

Pětačtyřicet jednotlivců nebo rodin z ubytoven evidují zástupci Ostravy jako adepty na zisk obecního či soukromého bytu. Město je vybraným lidem nabídlo poté, co stovkám lidí z ubytoven hrozilo, že přijdou o doplatek na bydlení.

Olomoucké rozárium prochází rekonstrukcí

Olomoucké rozárium dostává novou tvář. Druhá největší zahrada takového typu v Česku roky chátrala. Město ji teď předělává na moderní park. Deseti tisíce růží jsou během rekonstrukce na speciálním záhonu.

Začala rekonstrukce nemocnice v Bílovci

Téměř rok odkládaná rekonstrukce Bílovecké nemocnice začala. Pacienti se mohou těšit nejen na nové a pohodlnější pokoje, ale hlavně na specializovanou péči.

Kohoutkový inspektor objíždí restaurace

Restaurace a bary v Moravskoslezském kraji objíždí kohoutkový inspektor. Zjišťuje, jestli si lidé mohou objednat vodu z kohoutku, nebo musí platit za balenou. Zatímco v zahraničí je nabídka kohoutkové vody běžná, u nás často zákazníci narazí.

Muzeum v Opavě připravuje výstavu Neklidné století

Cestu 20. stoletím nabídne Slezské zemské muzeum v Opavě. Co místnost, to jiná etapa, která popisuje, jak evropské dějiny ovlivnily Slezsko. Kurátoři instalují předměty z depozitářů i některé zapůjčené od návštěvníků.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST