Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Čtyři roky dopravy zdarma ve Frýdku-Místku

Obyvatelé Frýdku Místku jezdí už 4 roky po městě zadarmo. Lidé autobusy MHD nevyužívali a po městě jezdili autem. I to je jeden z důvodů, proč město projekt spustilo. Tato výhoda ale skončí s výstavbou nového obchvatu, který začne růst příští rok.

Baby taxi jezdí v Bohumíně

Bohumín jako první v regionu nabízí novou službu pro maminky s dětmi do šesti let Baby taxi. Taxi služba odveze maminku s nemocným dítětem k lékaři a zpět. Jedna jízda přitom vyjde na 15 korun.

Falešný šlechtic dostal za podvody 10 let vězení

Krajský soud v Ostravě odsoudil Karla Šimka z Frýdku-Místku na deset let do vězení za podvod. Šimko o sobě tvrdil, že je šlechtic a od stovek lidí vylákal zhruba 92 milionů korun. Šimko se proti rozsudku chce odvolat.

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy

Ještě týden mají žáci 9. tříd na to, aby si vybrali, kde chtějí dál studovat. Některé přijmou pouze na základě studijních výsledků, jiní musí zvládnout přijímací zkoušky. Na 90 školách v MS kraji budou testy z matematiky a češtiny stejné.

Odvolací soud řeší Toflův gang

Jeden z největších případů korupce mezi policisty řeší odvolací vrchní soud. Jedenáct členů takzvaného Toflova gangu loni soud potrestal vysokými tresty. Všichni se proti rozsudku odvolali.

Lanovka na Pustevny má 75 let

Lanovka, která vede z beskydských Trojanovic do známého střediska Pustevny, slaví jubileum. Fungovat začala přesně před 75 lety, tedy 4. března 1940, a podle jejích provozovatelů se stala vůbec první oficiálně zaregistrovanou sedačkovou lanovkou v Evropě.

Soud zrušil rozsudek nad majitelkou growshopu

Více než rok provozovala Lenka Burkowiczová v Krnově svůj growhsop, neboli obchod pro pěstování rostlin pod umělým osvětlením. Po policejním zátahu a následném soudu jí zůstali jen dluhy a podmínečný trest. Dnes se v Ostravě řešilo její odvolání.

Památky utrácejí více za doprovodný program

Některé památky zahájili letos sezónu dříve než je obvyklé. Návštěvníky lákají na speciální prohlídky. Podle kastelánů už lidé nejezdí do památek za historií ale za zábavou.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST