Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Odsun sovětských vojsk z Frenštátu

Frenštát pod Radhoštěm. První město ve východní Evropě, které se přesně před pětadvaceti lety zbavilo sovětských okupantů. Lidé, co to zažili, na to vzpomínají v drtivé většině s velkou úlevou.

Kurzy proti agresorům

Na ozbrojené útoky, jako byl ten v Uherském Brodě se snaží v Moravskoslezském kraji připravit zaměstnance firem školící a výcvikové centrum Asklépios. To připravilo pro školy a úřady speciální výcvikové kurzy.

Průtahy s vyřešením dopravy mezi Ostravou a Opavou

Zjednodušit a zrychlit dopravu mezi Ostravou a Opavou. Řidiči netrpělivě čekají otevření silnice I/11. Stavbu ale provázejí komplikace. Situaci v dopravě dnes do Moravskoslezského kraje přijel řešit náměstek ministra dopravy.

Soud s uprchlým Ranko Rosandičem

Po letech Krajský soud v Ostravě znovu otevřel případ brutálních přepadení a únosů řidičů aut. Má je na svědomí gang z Černé Hory. Tři jeho členové jsou dávno odsouzení. Poslední Ranko Rosandič je na útěku. Senát ho dodatečně soudí jako uprchlého.

V Zábřehu začala fungovat hospicová poradna.

Zábřežská charita otevřela hospicovou poradnu. Obracet se na ni mohou lidé, kteří se starají o nemocné nebo umírající.

Ostrava nabírá nové strážníky

Městská policie Ostrava nabírá nové strážníky. Do plného stavu, který činí 680 městských policistů, jich nyní v Ostravě chybí přes třicet. Kromě psychotestů musí uchazeči zvládnout i náročné fyzické testy.

Aréna uvádí hru o Adolfu Eichmannovi

Je zodpovědný za smrt milionů Židů a teď se chce zpovídat před Bohem. Nacistický pohlavár Adolf Eichmann jako hlavní postava nové české hry, kterou napsal dramatik Tomáš Vůjtek. Inscenacu uvede Komorné scéna Aréna.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST