Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Systém čipových karet v dopravě se rozšiřuje

Už jen do soboty se v Moravskoslezském kraji budou prodávat roční a půlroční kupóny na MHD. Cestující si místo nich musí pořídit čipovou kartu. Od října ji používají studenti, od příštího roku by ji měli mít všichni pravidelní cestující.

Americký velvyslanec v Hranicích

Olomouc dnes navštívil americký velvyslanec Andrew Schapiro. Poté, co s primátorem Antonínem Staňkem hovořili za zavřenými dveřmi o možnostech spolupráce, zavítal velvyslanec na vojenský útvar do Hranic na Přerovsku.

Zloděj vykral za noc 16 aut

Během jediné noci vykradl devatenáctiletý mladík šestnáct aut zaparkovaných v areálu odtahové služby v Ostravě. Ukradl z nich rádia, palubní desku i celá kola.

Kinematograf ve Frýdku-Místku

Výstava v protiatomovém krytu nebo promítání filmu v bývalé tkalcovně. Ve Frýdku-Místku nic neobvyklého. Díky projektu 12 tam od října ožívají opuštěné továrny, opomíjené budovy a stavby.

Zahraniční praktikanti na školách v kraji

Na několika základních a středních školách v Moravskoslezském kraji tento týden vyučují studenti ze zahraničí. Výuka probíhá v rámci mezinárodního projektu Edison, který má za cíl zvyšovat mezikulturní vzdělanost mladých lidí.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST