Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Odborná komise zjišťuje, co způsobilo otřes v dole

Kdo nebo co způsobilo tragický otřes v dole Karviná. Odpověď se pokusí najít členové odborné komise. Dnes sfárali do oblasti, kde před pěti dny zemřeli tři lidé

Trestní oznámení kvůli Ostravici

Trestní oznámení na neznámého pachatele podala ostravská radnice kvůli stavu komplexu budov obchodního domu Ostravica. Po poslední prohlídce minulý týden jsou podle hlavního architekta budovy v havarijním stavu.

Za výbuch v Paskově může metan

Za včerejší výbuch a požár v administrativní budově na bývalém dole Paskov může nahromaděný metan. Ten pravděpodobně unikal z praskliny v potrubí v majetku soukromé firmy, které vede okolo budovy. Na popáleninovém centru zůstává šest lidí.

Olomoucký kraj dostane až 300 milionů na opravy silnic

Až 300 milionů korun by měl dostat v příštím roce Olomoucký kraj z přebytku Státního fondu dopravní infrastruktury na opravy silnic. Peníze by měly jít na 17 vybraných úseků cest nebo mostů, které jsou ve špatném stavu.

Nemocnice chová včely

V Novojičínské nemocnici se rozhodli chovat včely. Pracovníci oddělení léčebné výživy nechali v areálu postavit dva úly. Ty by měly v průběhu roku vyprodukovat zhruba 6 desítek kilogramů přírodního medu, který by mohli v budoucnu ochutnat i sami pacienti.

Vozíčkáři z Hrabyně tvoří

V centru sociálních služeb v Hrabyni vrcholí výtvarná a literární soutěž O cenu Arnošta Chamráda - písničkáře, spisovatele a zakladatele 1. slezského kabaretu. Lidé, kteří v zařízení žijí, jsou zdravotně postiženi.

Kameník podváděl majitelé hrobů

Případ nepoctivého kameníka šetří olomoučtí policisté. Důvěřivým lidem po celé Moravě měl slibovat opravy náhrobků. Ty ale nikdy neprovedl a lidi tak připravil o miliony korun. Policie podezřívá muže z Uherského Brodu.

Týden globálního vzdělávání v Olomouci

Víme, co jíme - název akce, v rámci které se vůbec poprvé v Česku sešli žáci základních škol nad diskusí o kvalitě a původu potravin. Oponenty jim pak byli zástupci státu, neziskového sektoru i prodejci regionálních potravin.

Moravské klavírní trienále

Koncert s atmosférou, ale bez nervů a bez diváků. To je pro studenty hlavní devíza Klavírního trienále, které pořádají tři moravské konzervatoře. Nejlepší klavírní naděje z Brna, Kroměříže a Ostravy na něm porovnávají své přednesy a pedagogické přístupy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST