Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Ministryně Marksová na Osoblažsku

Nezaměstnanost a sociálně vyloučené lokality jsou hlavním tématem návštěvy ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové. Okres Bruntál, ke kterému Osoblažsko patří, je dlouhodobě místem s jednou z nejvyšších nezaměstnaností v republice.

Úspěšnost třídění odpadu v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější v Česku. Města a obce vytvářejí občanům pro třídění dobré podmínky. Olomouc byla vyhlášena jako nejlepší město v republice, jinde v kraji se ale třídění nedaří.

Burza práce v Ostravě

Hledají práci, brigádu nebo rekvalifikaci. Přes dva tisíce nezaměstnaných dnes navštívilo burzu práce v Ostravě. Příležitost jim nabídly desítky agentur a zaměstnavatelů a velká poptávka byla i po rekvalifikačních kurzech.

Výcvik s infekčními obleky v Havířově

Speciální ochranné obleky proti vysoce nakažlivým nemocem dorazily do nemocnic v Moravskoslezském kraji. Správný postup oblékání a nasazování ochranných prostředků si dnes naostro vyzkoušeli zaměstnanci nemocnic.

Stěhování úřadu pro Moravskou Ostravu a Přívoz

Úředníci Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dnes začali se stěhováním kanceláří. Vyklízejí je od pátku. Z magistrátní budovy na Prokešově náměstí se stěhují do objektu bývalé spořitelny na náměstí doktora Edvarda Beneše.

Adaptační kurzy na školách

Poznat se v novém prostředí a eliminovat strach z následujících dnů a let na nové škole. Adaptační kurzy na středních školách jsou v plném proudu.

Výstava Michala Kalhouse v PLATU

V prezentované sérii fotografií nazvané Muž a žena autor zachytil vlastní život, který je ukotvený na venkovském rodinném statku. Všímá si přitom zcela všedních věcí.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST