Komentovaný pohled na dění u našich sousedů

Středoevropská města ještě občas mají komunistický kabátek. Budou jej svlékat? Obří paláce vědy a kultury v postkomunistickém světě budí obdiv, ale i hrůzu. Jsou ale součástí naší minulosti a mají svou historickou hodnotu. Mají se zpamátnit, nebo naopak zbourat? A co panelové domy? Existují skupiny architektů, kteří by chtěli chránit i tyto pozůstatky minulého režimu. O tom, co dělat se socialistickými budovami , promluví v pořadu Adresa: střední Evropa architekt Miloš Parma.

Ceny elektřiny půjdou rekordně nahoru! Prolétlo českými médii tento týden. Je to opravdu tak horké? Mají se Středoevropané třást hrůzou o své peněženky? Zamotanou situaci kolem energie objasní Marek Hatlapatka z Cyrrusu.
Zajímavými událostmi nás tento týden zásobovalo hlavně Rakousko. Ukážeme vám, jak tamní podnikatel pátrá po zlodějích na internetu. Podíváme se do jedné z tradičních vídeňských kaváren, jejíž majitel odmítá odložit popelníky a Alena Šedivá nás živě pozve na happening českého umělce Luba Kristka na vídeňské Mariahilfestrasse.

Zpravodajský magazín, který mapuje aktuální události většího i menšího významu v zemích střední Evropy. Komentovaný pohled na dění u našich sousedů, jehož cílem je hledat společný kontext a jmenovatele pro témata, kterými v daném týdnu žijí lidé v zemích střední Evropy. Hlavní cíl týdeníku? Přinést od našich sousedů informace, které se nedostanou do velkých zpráv. Přinést zprávy z regionu, který má historicky, kulturně i politicky mnoho společného. Moderují Eva Hanzlová a Michal Fila.

Premiéra v sobotu v 10:32 na ČT24

E-mail: cem@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3