Komentovaný pohled na dění u našich sousedů

Střední Evropa si brousí zuby na vesmírné prvenství. Povrchu Marsu se zatím nedotkla lidská noha a Rakušané by panenskou planetu rádi prozkoumali jako první. Má jim k tomu pomoci ambiciózní projekt PolAres, který se představí v prvním příspěvku.

První máj se slavil v celé střední Evropě. Ne všude ale byla poklidná sváteční atmosféra. Někde museli policisté oprášit obušky a vodní děla. Zajeli jsme také do Polska, kde na začátku května mají „długi weekend“. Letos vyšel Polákům obzvláště dobře – při troše šikovnosti si mohli užívat sváteční atmosféru celých devět dnů.
České ministerstvo životního prostředí přišlo s novinkou – vracet by se brzy mohly i PET lahve. Jsme ale na takovou změnu vůbec připraveni? A jaké zkušenosti mají v Německu, kde podobný systém už několik let funguje? O vratných PET lahvích promluví ve studiu odborník na slovo vzatý Ivo Kropáček z Hnutí DUHA.

Zpravodajský magazín, který mapuje aktuální události většího i menšího významu v zemích střední Evropy. Komentovaný pohled na dění u našich sousedů, jehož cílem je hledat společný kontext a jmenovatele pro témata, kterými v daném týdnu žijí lidé v zemích střední Evropy. Hlavní cíl týdeníku? Přinést od našich sousedů informace, které se nedostanou do velkých zpráv. Přinést zprávy z regionu, který má historicky, kulturně i politicky mnoho společného. Moderují Eva Hanzlová a Michal Fila.

Premiéra v sobotu v 10:32 na ČT24

E-mail: cem@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3