Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Letní tábory

Tisíce dětí prožijí aspoň týden letních prázdnin na táboře. A právě na dětské tábory pravidelně vyráží na kontrolu i hygienici. Podle nich nejčastěji provozovatelé chybují ve skladování a úpravě potravin nebo nemají v pořádku dokumentaci.

Mobily na táborech

Místo hledání dobrodružství, hledání signálu. A místo zauzlovaného lana, zauzlovaná nabíječka. Čím dál častěji si děti na tábory vozí své mobilní telefony. Komunikace přes telefon pak často nahrazuje tu papírovou.

Tábory pro seniory

Netradiční tábor v netradičním složení. Tentokrát pro generaci o víc než 60 let starší. Brněnská Lipka už druhým rokem organizuje tábory pro seniory, aby i oni měli v létě program.

Nehody uzavřely D2

Hned čtyřikrát dnes stála dálnice D2 v okolí Břeclavi. Na vině byly dopravní nehody, které v obou směrech zcela ochromily provoz. Bourala většinou nákladní auta.

Pojištění odpovědnosti zastupitelů

Zastupitelé Žďáru nad Sázavou si nechali pojistit svou odpovědnost za vlastní rozhodnutí. Chtějí tím ochránit město před možnými škodami, které by mohli způsobit. Pojistku přitom platí samo město.

Bezpečnostní opatření pro obce

Nová výstražná zařízení teď instalují ve třinácti obcích na Vyškovsku. Varovat budou obyvatele vždy, když bude hrozit povodeň. Systém za patnáct milionů korun bude propojený i s centrálou jihomoravských hasičů.

Začíná Masters of Rock

Metalová hudba už po třinácté ovládne Vizovice na Zlínsku až do půlnoci z neděle na pondělí. Z celého světa přijede za oblíbenými kapelami až 25 tisíc fanoušků z celého světa.

Akademie věd vystavuje

Polarograf, kontaktní čočky nebo hologramy – významné vynálezy popsané jednoduše a interaktivně – jsou ode dneška v brněnském centru VIDA. Výstava k 125. výročí od založení Akademie věd se zaměřila na práci předních českých vědců.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST