Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Volební stížnosti a povolební vyjednávání

Nová vedení radnic a kde je zatím bezvládí - to bude dnešní hlavní téma. Podíváme se i na to, jaké potíže musí řešit městská část Brno - sever kvůli soudem zrušeným volbám.

Koncert za oběť žďárské tragédie

Smíchovská komorní filharmonie uctí památku tragicky zesnulého Petra Vejvody ze Ždáru nad Sázavou. Před pěti týdny ho přímo ve škole ubodala psychicky nemocná žena.

25 let svobody

Ohlédnutí za 17. listopadem - Den boje za svobodu a demokracii provázely nejen vzpomínkové průvody ale taky potyčky a demonstrace. Živě se taky podíváme do Kroměříže, kde si lidé připomínají hned tři zlomové události 20. století.

Obvinění protestujících výtržníků

A další dva včerejší pochody v Brně skončily obviněním dvou mužů z výtržnictví. Příznivci dělnické mládeže a jejich odpůrci se střetli během oslav 17. listopadu před lázněmi v ulici Kopečná. Jeden ze zadržených se zranil.

Hvězdy za železnou oponou

Beach Boys, Suzi Quatro nebo třeba Rolling Stones - Česká televize v předpremiéře uvedla dokument, který mapuje, jak vystoupení těchto kapel ovlivňovala kulturní politiku před rokem 1989.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST