Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Obnova železničních tratí

Po té v Jemnici na Třebíčsku začnou o prázdninách znovu pravidelně jezdit vlaky – dopravu zaplatí město. Jak to bude s ostatními tratěmi? Proč se je obcím nedaří odkoupit od Správy železniční a dopravní cesty?

První pravomocný trest v "kauze metanol"

Právní moci nabyl první rozsudek v hlavní větvi metanolové kauzy. Týká se hlavního distributora původní smrtící směsi Jiřího Vaculy. Ve vězení stráví 15 let.

Odstartoval Diamond Race

Od brněnského centra Olympia před hodinou odstartoval letošní ročník nelegálního závodu luxusních aut Diamond Race. Jeho účastníci projedou Polskem, Běloruskem, Pobaltím a svoji jízdu ukončí 28. června v Praze.

Letadla přistála na okruhu

Dráha Masarykova okruhu se dnes na několik minut ze závodní proměnila v přistávací. Na povrch zvyklý spíš na svištění pneumatik aut a motorek dnes poprvé v historii dosedla dvě letadla. Neobvyklý experiment chce vedení okruhu brzy zopakovat.

Stoupá zájem o online kurz slovenštiny

Mladí Češi neumí slovensky. Stoupá proto zájem o online kurz sloveštiny, každý desátý, co se na webu slovensky učí, je z Česka.

Proměna lázní Luhačovice

Luhačovice, nejznámější a taky nejnavštěvovanější moravské lázně, zcela změnily svou vizáž. Z lázeňského centra zmizely stovky přestárlých stromů a keřů, nahradila je nová výsadba. Radikální proměna se připravovala 22 let. Dnes definitivně skončila.

Zdigitalizované spisy Svobodných zednářů

Tajemné obřady a symboly, nové uspořádání světa. Řeč je o svobodných zednářích - oblíbeném terči konspiračních teoretiků. Spisy, které zednáři na Moravě napsali, nechala Moravská zemská knihovna zdigitalizovat a zpřístupnila je na internetu.

Bienále grafického designu Brno

Moravská galerie v Brně se po dvou letech opět stala na čtyři měsíce synonymem pro současný grafický design.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST