Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Jednatel chvalčovské likérky Drak je v policejní cele

Kriminalisti právě rozhodují o jeho obvinění v metanolové aféře. Naopak na útěku je Čanigův blízký spolupracovník Robert Sedlařík.

Další aktuální informace v kauze metanol - živě ze Zlína

Dva údajní původci otravy a distributor pančovaného alkoholu jsou obviněni z úmyslného obecného ohrožení se sazbou 12 až 20 let, případně jim může hrozit i výjimečný trest.

Senátorské duely

Druhé kolo senátních voleb je na spadnutí. Už teď v pátek a v sobotu budou voliči ve vybraných volebních obvodech volit třetinu zástupců do Senátu. Česká televize vysílá takzvané senátní duely, ve kterých se utkají vždy dva postupující kandidáti.

Dvě tuny hroznů ukradli zloději na Znojemsku za dvě noci

Vinaře tak připravili jenom v hroznech asi o 40 tisíc korun. Ve víně je škoda třikrát větší.

Zdražení nočních autobusových rozjezdů v Brně

Návrh na doplatkové jízdné, o kterém jsme vás včera informovali, ale musí úředníci předělat. Záměr zavést u rozjezdů 19-ti korunový poplatek je podle vedení města nedopracovaný.

Brno kvůli aquaparku žaluje Stavoprogres

Dva a půl roku je otevřený a dva a půl roku řeší problémy. Kolem bazénů v brněnském kohoutovickém akvaparku se stále tvoří kaluže. Městu už ale došla trpělivost.

Fakultní nemocnice Brno získala certifikát Ethnic friendly

Projekt běží už pátý rok, certifikát za tu dobu získalo 56 zaměstnavatelů po celé zemi.

Soud s tzv. Toflovým gangem pokračuje

Už víc než polovinu údajných členů Toflova policejního gangu stihl za první tři dny procesu vyslechnout brněnský krajský soud.

Brněnská rada schválila vítězný návrh památníku holokaustu

Nový památník připomínající utrpení a smrt dvanácti tisíc brněnských židů a romů během 2. světové války bude mít tvar obří krychle, pomyslně se vznášející ve vzduchu.

Já jsem tvůj zajíc

To je název výstavy Petra Nikla, která teď obsadila celou brněnskou Wannieck gallery. Výtvarník tam představuje svá díla, která ovlivnila nebo inspirovala tvorba jeho matky

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST