Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Bourání památky dokončeno

Demoliční četa začala dnes definitivně rozebírat zbytky domu v brněnské Kamenné kolonii. Umožnilo to odpamátnění schválené ministerstvem kultury.

Chystá se rekonstrukce další slavné vily

Řeč je o Löw-Beerově vile, která je méně známou sestrou světově proslulé vily Tugendhat. Leží ve stejné zahradě a má s ní i společnou historii. Jihomoravský kraj získal na rekonstrukci Löw-Beerovy vily dotaci a příští rok chce začít s opravami.

Taxi pro seniory

Na nákup, k lékaři nebo na autobusové nádraží vozí už deset měsíců v Rousínově speciální taxík na zavolání místní seniory, ale i lidi s handicapem. Za uplynulých deset měsíců, vyjel taxík už 160 krát. A místní si ho nemohou vynachválit.

Brněnští vědci pracují na komunikačním systému pro auta

Už brzy by jízdu autem mohla usnadnit nejmodernější technologie, která umožní vzájemnou komunikaci mezi auty na silnici. Na jejím vývoji pracují vědci ze specializovaného centra pod křídly brněnské techniky.

Jihomoravské inovační centrum sklízí úspěchy

Brno je městem nápadů, výzkumů a inovací. Potvrzují to nejnovější čísla největšího podnikatelského inkubátoru v kraji. Obrat firem v Jihomoravském inovačním centru se loni zvýšil o víc než sto milionů na téměř půl miliardy korun.

V neděli čeká moravskou metropoli nájezd motocyklových fanoušků

Brno se chystá na nájezd motocyklových fanoušků. Mistrovství světa superbiků, které zavítá na tento víkend na Masarykův okruh, je každoročně generálkou před srpnovou Velkou cenou.

Brňané budou topit levněji

Někteří Brňané budou už od podzimu topit levněji – v části města probíhá další etapa přestavby parovodu na horkovod, tentokrát v oblasti Zelného trhu a v ulici Kounicova. Do konce září tam brněnské teplárny vymění 2 kilometry potrubí.

Skauti opravují Kaprálův mlýn

Dvacítka skautů pomáhá celý tento týden na stavbě Kaprálova mlýna nedaleko Ochozi u Brna. Dům s pohnutou válečnou historií se mění v největší skautskou základnu u nás.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST