Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Trest za incident na Zbrojovce

Za napadení fanoušků fotbalové Zbrojovky při loňském zápase s Libercem padl trest. Městský soud v Brně potrestal člena ochranky Alexe Vedru, který udeřil nic netušícího fanouška a zranil ho.

Arnoldova vila - vývoj

Mateřská škola v Arnoldově vile dětem pomalu ale jistě padá na hlavu. Rodiče jsou zoufalí a neví, kam 1. září povedou své děti do školky. Zřizovatel ale ujišťuje, že intenzivně pracuje na náhradním řešení - jakémsi stavebnicovém provizoriu.

Kontrola pošťáků přes GPS

Na pošťáky začaly dohlížet satelity. Každý doručovatel listovních zásilek u sebe nosí krabičku, která pomocí systému GPS přesně zaznamenává jeho trasu.

Nové varhany pro jezuitský kostel

Brno bude mít první varhany světové úrovně. Přímo na míru jezuitskému kostelu na Nebevzetí Panny Marie je začali stavět mistři varhanáři ve Švýcarsku. Potřebných 36 milionů korun získal nadační fond Campianus od města, kraje a Evropské unie.

Druhé trestní oznámení kvůli perchloru

Hrušovany nad Jevišovkou znovu hledají, kdo otrávil půdu v místě dvou vrtů na pitnou vodu.

Zachránění chrti z Irska

Organizace Chrti v nouzi zachránila další třicítku chrtů z Irska. Bývalé dostihové psy totiž po ukončení kariéry čeká většinou smrt. V Brně si chrty z Irska vyzvedli noví majitelé z celé republiky.

Jeden svět zjišťuje, kde by lidé rádi žili

Které místo na světě je ideální a kam bychom naopak nikdy nevkročili zjišťují gymnazisté z Mikulova. S mapou světa chodí ulicemi města a ptají se lidí, kde by chtěli a nechtěli žít.

Zdobení kraslic v Borkovanech

Do Velikonoc sice ještě zbývá dost času, v Borkovanech na Břeclavsku ale už teď malérečky zdobí jedno vajíčko za druhým. Právě zdobení, konkrétně vyškrabávání kraslic má v obci dlouhou tradici

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST