Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Otrokovice už nepustí do města kamiony

Na vjezdech do Otrokovic na Zlínsku se objevily nové dopravní značky. Mají zbavit centrum projíždějících nákladních aut, která se dosud vyhýbala zpoplatněnému obchvatu. Ten už pět let přináší městu střídavě úlevu i zklamání.

Fotbalová Zbrojovka před krachem

Fotbalový klub Zbrojovka je krok před krachem. Jeho majitelé vydali prohlášení, ve kterém varují, že pokud klub pod svá křídla nevezmou fanoušci a politici, pošlou ho do insolvence.

Na Slovácku mají šest nových rozhleden

V části Zlínského kraje dnes naopak sněžilo více, než si mnozí přáli. Husté sněžení a silný vítr radikálně změnily plány například starostům na Slovácku. Krátce po poledni v Bílých karpatech otevírali hned šest nových rozhleden.

Jak oslavit Silvestra na jižní Moravě?

Mnoho možností, jak strávit přelom roku starého a nového roku, budou mít na jižní Moravě i ti, co příliš neholdují alkoholovým radovánkám a bujarým oslavám.

Poutníci vyrazí na Svatý Hostýn

Duchovní oslava začátku nového roku, bez alkoholu a petard. Právě kvůli tomu se na vrchol svatého Hostýna na Kroměřížsku chystá zítra vyrazit na 5 tisíc poutníků.

Na silvestra se vyrobí tisíce chlebíčků

Bez tradičních obložených chlebíčků si oslavy Silvestra nedokáže představit téměř žádná česká rodina. A tak nyní v lahůdkářstvích zažívají doslova blázinec.

Lázně se bojí nového roku

Příští rok v tuzemském lázeňství bude ve znamení škrtů lázeňských pobytů takzvaně na křížek, tedy hrazených zdravotní pojišťovnou. Od července 2012 začne platit zpřísněný Indikační seznam.

Slavkov u Brna hostil závod fechtlů

Na poslední závod sezóny s názvem Zavírání šoupátek, se do Slavkovu u Brna sjelo šedesát příznivců legendárního československého stroje, aby ukončili motorkářskou sezónu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST