Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Tragická nehoda českého autobusu na chorvatské dálnici

V Chorvatsku havaroval český autobus. Následky jsou tragické. Český konzulát zatím potvrdil 8 mrtvých. Tamní média mluví až o devíti.

Rtutí zamořená půda trápí obec Králíky

Zhruba osmdesát milionů korun bude stát likvidace rizikové skládky v Dolní Lipce u Králík. Půda zamořená rtutí a dalšími nebezpečnými látkami je pozůstatkem dnes už neexistujícího podniku Tesla Králíky.

Klub českých turistů postaví repliku Bezručovy chaty

Na nejvyšším vrcholu Beskyd vznikají vedle sebe dvě horské chaty. Zatímco soukromá firma chce nově budovaný hotel částečně zprovoznit už letos, Klub českých turistů zahájí v létě teprve stavbu základů repliky Bezručovy chaty.

Kutnohorské stříbření slaví 21 let

Kutná Hora ožila tradičními slavnostmi - lidé v gotických kostýmech prochází historickými uličkami a připomínají si dobu před šesti sty lety, kdy bylo město na vrcholu prosperity.

Dětští vědci na sympoziu

V Národní technické knihovně v Praze skončila první dětská vědecká konference. Přijelo na ni přes 80 malých badatelů z celého Česka.

Segwaye na silnici, nebo na chodník?

Radnice Prahy 1 se snaží omezit pohyb jezdců na takzvaných Segwajích v centru města. Uživatele dvoukolých vozítek považuje ministerstvo dopravy za chodce. Podle radnice je ale jejich pohyb na chodnících pro opravdové pěší chodce nebezpečný.

Záchranáři se cvičili na zásah při zemětřesení

Stovky záchranářů nacvičovaly v Teplé na Chebsku pomoc obětem v oblasti postižené silným zemětřesením a záplavami. Cvičení Maafex 2012 je jedním z největších v Česku.

Útěk lidických žen si připomněli v Novém Boru

V Novém Boru na Českolipsku odhalili pomník na počest Lidických žen, které na konci druhé světové války dorazily právě do Nového Boru.

V ostravsko-opavské diecézi světili nové jáhny

Jáhenské svěcení. Slavnost, při které dnes byli v Opavě posvěceni tři muži. Tak zvané jáhenství je prvním stupněm před svěcením kněžským.

Šlapací moskviče se poprvé v historii sjely do Náchoda

Neobvyklý sraz veteránů se dnes konal v Náchodě. Sjeli se sem totiž majitelé šlapacích moskvičů. Na vůbec první mezinárodní setkání těchto vozítek dorazili nadšenci i ze Slovenska nebo třeba z Litvy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST