25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Pomoc při mrtvici — První pomoc — Výstraha před silným deštěm — Rekord v počtu srdcí — Stavba mostu — Přerozdělování uprchlíků — Turistická sezona v Brně — Stěhování nadměrného nákladu — Rekonstrukce tváře pravěké ženy

Části dílu

01:22
Pomoc při mrtvici
  Na následky cévní mozkové příhody v Česku každoročně umírá až 6 tisíc lidí. Podle odborníků se ale stále častěji zapomíná na to, že může postihnout i děti nebo mladistvé.
  04:42
  První pomoc
   Poskytnout první pomoc musí ze zákona každý - pokud tím však neohrozí své zdraví či život. Řidiči dopravních prostředků mají tuto povinnost vždy.
   07:29
   Výstraha před silným deštěm
    Meteorologové vydali výstrahu před vydatným deštěm. Začala platit ve 12 hodin a trvá do zítřejšího rána.
    08:26
    Rekord v počtu srdcí
     Děti z 58 škol z celé republiky vytvořily v Ježově na Hodonínsku nový český rekord. Poskládaly nejdelší řetěz z propojených papírových srdcí dlouhý 836 metrů.
     09:23
     Stavba mostu
      Nový most přes řeku Dřevnici staví ve Zlíně. Stavba je součástí největší investiční akce v dopravě v novodobé historii města.
      11:53
      Přerozdělování uprchlíků
       Vyšší finanční podpora pro uprchlíky z Ukrajiny v méně zaplněných regionech. To je jeden z návrhů, jak ulevit Praze s velkým náporem příchozích, pro které v hlavním městě nestačí ubytovací kapacity.
       14:15
       Turistická sezona v Brně
        Po dvou letech, tedy po konci epidemie covidu-19, očekávají představitelé Brna dobrou turistickou sezónu. Město ale stejně jako celou zemi trápí výrazný úbytek zahraničních turistů. Vedení magistrátu chce přilákat zpět hlavně ty z okolních zemí.
        18:27
        Stěhování nadměrného nákladu
         Živý vstup redaktora Petra Minaříka.
         21:17
         Rekonstrukce tváře pravěké ženy
          Brněnští antropologové z Moravského zemského muzea zrekonstruovali tvář další pravěké ženy. Její hrob byl součástí pohřebiště z počátků doby bronzové, který archeologové objevili v Mikulovicích na Pardubicku.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám