25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Nedostatek lahví na víno — Soud s dealery — Opravy ve Veselí nad Moravou — Vozíčkáři pomáhají vozíčkářům — Bezpečnost silničářů — Oprava turbíny v teplárně — Děti uprchlíků ve školách — Po stopách režisérky Evy Tálské

Části dílu

01:20
Nedostatek lahví na víno
  Některým vinařům na jihu Moravy chybí láhve. Hlavně specifické typy jako jsou například ty půllitrové nebo určené na perlivé víno. Podle prezidenta svazu vinařů za to částečně může výpadek produkce z Ukrajiny a Ruska. Aktuálně přitom lahvují loňskou sklizeň - aby stihli připravit provozovny na tu letošní.
  07:21
  Soud s dealery
   Za výrobu a prodej téměř 12ti kilogramů pervitinu potvrdil dnes olomoucký vrchní soud pětici obžalovaných mužů tresty od osmi do 13ti let. Nejvyšší trest dostal Lukáš Janecký, který byl podle soudu šéfem skupiny působící ve více státech. Léky s obsahem účinných látek část gangu ve velkém dovážela z lékárenské sítě v Rumunsku. Drogy pak prodávali v Moravskoslezském a Zlínském kraji. Výrobu a prodej drog většina mužů přiznala. Popírali však množství i rozsah svého zapojení.
   08:06
   Opravy ve Veselí nad Moravou
    Další dopravní komplikace čekají ode dneška na řidiče projíždějící Veselím nad Moravou na Hodonínsku. Silničáři uzavřeli kvůli opravám už i silnici číslo 54 směrem na Slovensko. Stavba dvou kruhových objezdů na hlavních křižovatkách ve městě trvá už rok. Všechny opravy, a tedy i komplikované objížďky, by měly skončit na konci léta. Město, kterým denně projelo na 30 tisíc aut, na vylepšení dopravní infrastruktury čekalo 30 let.
    09:12
    Vozíčkáři pomáhají vozíčkářům
     Praktická pomoc, ale i psychická podpora. To jsou hlavní cíle takzvaného peer mentoringu. Zkušení vozíčkáři při něm pomáhají lidem s poraněním míchy, kteří se taky ocitli na vozíku a musejí se v nové životní situaci zorientovat. Zájem o tuto službu roste. Česká asociace para-plegiků tak hledá do svých řad posily.
     11:47
     Bezpečnost silničářů
      Minimálně tři silničáře zraní každoročně při pracích na dálnici projíždějící řidiči. Výjimkou v regionu nejsou v posledních letech ani případy, kdy pracovníci údržby zemřeli. Jednou z takových nehod se dnes měl zabývat okresní soud v Uherském Hradišti. Případ ale odročil na září. Muž, který čelí obžalobě, je totiž Polák. K soudu ovšem nedorazil tlumočník.
      14:16
      Oprava turbíny v teplárně
       Velkou spalovací turbínu opravují technici v brněnské teplárně Červený mlýn. Oprava za 300 milionů korun je v pořadí už čtvrtou od roku 1999, kdy stroj začal fungovat. Provoz zásobuje teplem, které vzniká spalováním zemního plynu, přes půlku Brna. Kvůli nejistým dodávkám suroviny se teď chce vedení tepláren zaměřit na hledání možné náhrady.
       17:52
       Děti uprchlíků ve školách
        Host: Veronika Gecová, redaktorka ČT
        21:06
        Po stopách režisérky Evy Tálské
         Po stopách Evy Tálské se vydají dnes večer návštěvníci brněnského divadla Husa na Provázku. Významnou divadelní režisérku, která zemřela před dvěma lety, tam připomenou herci ve stejno-jmenné speciální inscenaci. Následovat bude premiéra dokumentu Smrti a sny Evy Tálské režiséra Robina Kvapila, který vznikl v koprodukci České televize.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám