Události v regionech (Brno)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Stoupá úmrtnost na covid-19 — Přesun zdravotníků z porodnic — Stav nemocnic ve Zlínském kraji — Kondolence Miroslavu Zikmundovi — Ptačí chřipka na jihu Moravy — Případ Štrougal a Vajnar zpět u žalobců — S výběrem středních škol pomáhá žákům na jihu Moravy každoroční festival vzdělávání pořádaný na brněnském výstavišti. Ten se přesunul na internet. — Přípravy skiareálů — Investice do vědy — Pomoc lidem bez domova — Divadelní inscenace Pammrová/Březina

Části dílu

01:16
Stoupá úmrtnost na covid-19
  Ve Fakultní nemocnici Brno v listopadu zemřelo 62 pacientů s covidem. To je každý devátý nakažený, kterého nemocnice přijala. Počet mrtvých je několikanásobně vyšší než v předchozích měsících.
  03:55
  Přesun zdravotníků z porodnic
   Zhoršující se epidemická situace dopadá taky na provoz brněnských porodnic. Týká se to té v brněnských Bohunicích a na Obilním trhu.
   04:53
   Stav nemocnic ve Zlínském kraji
    Počty hospitalizovaných pacientů s covidem rostou i ve Zlínském kraji. Třeba v nemocnici ve Vsetíně zdravotníci pečují o pětkrát víc nemocných než před měsícem.
    07:42
    Kondolence Miroslavu Zikmundovi
     Zlíňané se loučí s cestovatelem Miroslavem Zikmundem. Příležitost k vyjádření soustrasti mají ode dneška v přízemí zlínského magistrátu.
     08:14
     Ptačí chřipka na jihu Moravy
      Přes 120 opeřenců museli veterináři utratit kvůli výskytu ptačí chřipky v Lednici na Břeclavsku. Nákaza se objevila poprvé na jižní Moravě před týdnem.
      09:18
      Případ Štrougal a Vajnar zpět u žalobců
       Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu - Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara. Dnes o tom rozhodl Ústavní soud.
       11:27
       S výběrem středních škol pomáhá žákům na jihu Moravy každoroční festival vzdělávání pořádaný na brněnském výstavišti. Ten se přesunul na internet.
        Výběr střední školy online
        13:55
        Přípravy skiareálů
         V Beskydech už provozovatelé lyžařských areálů vyhlížejí začátek sezóny. Někde by mohli otevřít už příští víkend. Lyžaři si ale mnohde budou muset připlatit.
         15:51
         Investice do vědy
          Navzdory epidemii covidu - víc peněz na vědu a výzkum. Přestože loni tyto výdaje celorepublikově stagnovaly, na jižní Moravě poprvé překonaly hranici 20 miliard korun.
          18:42
          Pomoc lidem bez domova
           O víkendu se v tuzemsku ochladí. Se snižujícímí se teplotami roste mezi bezdomovci i zájem o přespání v noclehárnách.
           22:19
           Divadelní inscenace Pammrová/Březina
            Dopisy zapomenuté filosofky a slavného básníka v představení brněnského divadla Husa na provázku. Soubor připravil inscenaci Pammrová/Březina.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

            Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Problémy se suchem — Pěstování exotických rostlin — Nové okruhy ve vile Tugendhat — Sloup uprostřed cesty — Pokračování kauzy Bečva — Nález munice na Znojemsku — Jaguáři ve zlínské zoo — Trestní řízení kvůli válce — První zmínka o Moravanech — Vzpomínka na Milana Kozelku

            Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Domovy pro seniory — Den proti rakovině — Ukrajinské centrum pro uprchlíky — Záchrana mláďat — Vyšetřování kauzy Bečva — Soud s policistou — Otevření hotelu Avion — Spuštění historické lodě — Popelka v Mahenově divadle

            Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Bydlení uprchlíků — Naplněnost potravinových bank — Kauza Bečva — Oprava Mendlova náměstí — Produkce medu — Oprava náměstí ve Znojmě — Letní teploty — Obnova turistických tras — Drama Teror

            Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nemocnice v běžném provozu — Prodělání covidu-19 může zvyšovat riziko infarktu — Burza práce — Den Evropy — Znojemské historické vinobraní — Stavba nových silnic a dálnic — Omezení na silnicích — Nejdelší visutý most na světě — Nové přírodní památky

            Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám