Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zdražování paliva

Růst cen pohonných hmot i zdražení a omezené dodávky kapaliny AdBlue komplikuje situaci dopravcům. Kvůli zvyšujícím se nákladům musí zdražovat.

Zdražování paliva

Ceny pohonných hmot jsou v celo-republikovém srovnání druhé nejnižší ve Zlínském kraji. Konkrétně na Vsetínsku.

Dopravní komplikace na jihu Moravy

Komplikace čekají od zítřka řidiče projíždějící Mikulovem. Silničáři uzavřou část hlavního tahu z Vídně směrem do Brna. Opravovat budou úsek mezi kruhovým objezdem u supermarketu Billa po odbočku na Valtice.

Problémy venkovských prodejen

Nejen s finančními problémy se aktuálně potýkají malé venkovské prodejny potravin. Velkou komplikací pro jejich přežití je i stárnutí prodavačů, na kterých provoz obchodů závisí.

Ochrana přírody

Strážci přírody budou mít od nového roku víc pravomocí. Nově budou moci v chráněných územích, třeba v národních parcích a přírodních rezervacích, zastavovat vozidla, která porušila zákaz vjezdu.

Veletrh karavanů

O cestování karavany je čím dál větší zájem. Kvůli epidemii covidu-19 jich ale není dostatek. To se projevilo i na letošním veletrhu karavanů v Brně.

Nová metoda léčby arytmií

Zkrácení zákroků i čekací doby na léčbu arytmií. Teď je to rok, někdy i rok a půl. Průlomovou metodu praktikují nově lékaři v brněnském Centru kardiova-skulární péče, které sídlí v Nemocnici Milosrdných bratří.

Výročí filharmonie

Hvězdně obsazeným a vyprodaným koncertem oslavila zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů své 75. narozeniny. Sólisty i gratulanty byli například houslista Václav Hudeček, operní pěvec Adam Plachetka anebo pianista Ivo Kahánek.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST HD