Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Územní rozvoj

Brněnský krajský soud dnes začal projednávat žalobu, která požaduje zrušení aktualizace Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje.

Územní rozvoj

Kvůli chybějící aktualizaci zásad územního rozvoje se zatím řidiči na trase z Brna do Svitav musí spoléhat na silnici první třídy. Tedy až na výjimky jeden jízdní pruh v každém směru. Každá uzavírka způsobuje komplikace na objízdných trasách.

Zimní restaurační zahrádky

Zimní restaurační zahrádky - taková bude letošní novinka v městské části Brno-střed. Ta vyhověla žádostem podnikatelů, kteří chtěli provoz zahrádek prodloužit i na listopad a prosinec.

Zásah Národní centrály proti organizovanému zločinu

Čtyři lidi skončili ve vazbě po úterním zásahu Národní centrály proti organizovanému zločinu v Brně. Podle médií se případ týká organizované skupiny vyděračů z Ukrajiny. Rozhodnutí je pravomocné.

Značení kol

Už pátým rokem značí městská policie Znojmo zájemcům jízdní kola syntetickou DNA. Díky ní je možné kola dohledat v mezinárodní databázi. Hlavně mají ale odstrašit zloděje.

Opatření proti covidu-19

Šíření covidu v Česku dál zrychluje. Nových případů bylo za včerejšek 3276. Ve Zlínském kraji ode dneška platí zákaz návštěv v krajských nemocnicích.

Klesl zájem o ochranné pomůcky

Ještě na jaře vyráběli miliony respirátorů a roušek, teď ani jednu. O ochranné pomůcky je teď, kdy počty nemocných rychle stoupají, paradoxně minimální zájem.

Výstraha před silným větrem

Živý vstup redaktorky Dominiky Řebíkové.

Nález Boleradické bible

Melantrichova bible je po desítkách let opět v Boleradicích na Břeclavsku. Vzácnou knihu z roku 1560 tam vrátil nálezce.

Mezinárodní festival EKOFILM

Filmy s environmentální tematikou jsou k vidění zdarma v Brně. Přinesl je tam mezinárodní festival EKOFILM.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST HD