Rozšíření rezidentního parkování v Brně – Zmodernizované kino ve Vyškově – Ombudsman kritizuje MPSV – Na 4 a půl až 5 a půl roku do vězení poslal zlínský krajský soud trojici mužů za podvody

Obsah dílu

Rezidentní parkování

Teď se ale zaměříme na rozšiřování systému rezidentního parkování v Brně. Modré zóny nově najdou řidiči hlavně městské části Žabovřesky.

Rezidentní parkování

Čtyřletou zkušenost mají s rezidentními zónami v Hodoníně. Město si teď nechává zpracovat koncepci dopravy.

Ovlivňování soudu

Na 4 a půl až 5 a půl roku do vězení poslal zlínský krajský soud trojici mužů za podvody. Podle obžaloby se Patrik Kalous, Vojtěch Novák a Stanislav Netopil snažili vylákat 25 milionů korun od obžalovaných v jiné kauze za falešné sliby, že v jejich prospěch ovlivní rozhodnutí soudu.

Oprava kin

V kroměřížském kině Nadsklepí skončily po dvou a půl měsících opravy vzduchotechniky. Místní už tam od zítra můžou zavítat na film. Do kina se po pěti měsících podívají také lidé z Vyškova.

Produkce mléka

Už dvacet let v Česku meziročně stoupá produkce mléka. To i přesto, že počet chovaných krav se stále snižuje.

Uchazeči o práci

Kvůli nepochopení formuláře vyřazení z evidence uchazečů o práci. To je jen jeden z příkladů jak v minulosti jednaly Úřady práce. Jejich postup následně neopravilo ani ministerstvo práce a sociálních věcí.

Šíření covidu-19

V pondělí byl v Česku zaznamenán nejvyšší denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 od konce dubna. Téma sleduje Michal Čejka.

Nedostatek pediatrů

Děti teď trápí taky respirační onemocnění. Za pediatry ale třeba z menších měst a obcí musí s rodiči dojíždět několik kilometrů.

Stížnosti na volby

Živý vstup redaktorky Kateřiny Beranové.

Obnova textilních strojů

Dědictví Moravského Manchesteru teď obnovuje bývalá textilní škola v Brně. Jde o staré stroje na spřádání vlny a tkalcovské stavy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST HD