Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Očkování proti covidu-19

Ode dneška se interval pro přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 krátí z osmi měsíců na šest. Nárok na podpůrnou injekci tak v celé republice získalo víc než 650 tisíc lidí.

Opatření proti covidu-19

Tolik k vakcinaci, teď k testování. Vláda dnes nakonec neprojednala návrh na zkrácení platnosti testů.

Expo 2020

Věda a technika jede! je název interaktivní výstavy, která dnes začíná v Židlochovicích. Návštěvníci uvidí model exponátu, kterým se Jihomoravský kraj pochlubí na světové výstavě EXPO v Dubaji.

Rekonstrukce zlínského tržiště

Místo prodejních stánků bagry a nákladní auta. V centru Zlína začala radikální rekonstrukce zchátralého městského tržiště Pod Kaštany.

Obnova nepoužívaných studní

Desítky nepoužívaných studní teď v Brně-Líšni začínají opravovat odborníci. Na neudržované zdroje vody upozornil spolek Líšeň za vodou.

Dopady distanční výuky

Za poslední rok a půl se žáci kvůli učení doma při distanční výuce zhoršili. Vyplývá to z výzkumu společnosti Kalibro a organizace PAQ Research.

Problémy Škody Auto

Ode dneška na dva týdny prakticky zastavila výrobu největší tuzemská automobilka Škoda Auto. Její problém je i problém pro její dodavatele.

Sklizeň podzimních květin

Skleníky v zahradnictvích zaplnily podzimní květiny. Blíží se památka zesnulých, což je pro zahradníky jeden z nejvýznamnějších svátků.

Rektor Mendelovy univerzity

Novým rektorem Mendelovy univerzity se stal Vojtěch Adam. Od února tak na postu nahradí současnou rektorku Danuši Nerudovou.

Festival Dance Brno

Šest českých a moravských baletních souborů se zúčastní letošního ročníku přehlídky Dance Brno.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST HD