Končí příjem žádostí po tornádu. Soud s fiktivními recepty. Odjezd policistů do Maďarska. Měsíc po výbuchu v Koryčanech. Oblečení pro potřebné před zimou. Premiéra inscenace Kočár do Vídně

Obsah dílu

Obnova po tornádu

Dnes o půlnoci končí lhůta pro podání žádostí o dotace v programu Pomoc po tornádu. Ten je určený podnikatelům pro kompenzaci škod na jejich majetku a zboží.

S-centrum v Hodoníně zatím neotevře

Likvidace škod a obnova po tornádu je tedy stále aktuální a zdaleka ne všechno se daří řešit. Neobyvatelný zůstává třeba domov pro seniory S-centrum v Hodoníně.

Rozsudek soudu o podvodu s fiktivními recepty

V kauze rozsáhlých podvodů s fiktivními recepty ve Valašském Meziříčí padl verdikt. Podmínkou a zákazem činnosti potrestal Krajský soud v Olomouci lékaře Vladimíra Líčeníka a lékárníka Luďka Konvičku.

Policisté odjeli do Maďarska

Do Maďarska dnes odjelo 50 českých policistů. Mají tam pomáhat s ochranou vnější hranice schengenského prostoru před nelegální migrací.

Oblečení pro lidi v nouzi

Po celý rok nabízí brněnský magistrát lidem v nouzi obnošené oblečení i obuv. Teď je ale v sociálním šatníku města potřebných oděvů nedostatek.

Uzavřené cyklostezky

Cyklisty mířící podél řeky Svitavy na sever od Brna čekají komplikace. Už podruhé je letos neprůjezdná stezka spojující brněnské Obřany s Bílovicemi nad Svitavou.

Měsíc od výbuchu v Koryčanech

Uplynul měsíc od výbuchu plynu v rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku. Tragédie si vyžádala životy dvou dobrovolných hasičů. Zranili se i dva jejich kolegové a další dva lidé.

Scénický koncert v Mahenově divadle

Neobvyklý žánr - scénický koncert - má na programu festival Moravský podzim. Ten letos mimo jiné připomíná dílo brněnského skladatele Jana Nováka - a právě hudbu, kterou složil k filmu Kočár do Vídně, nabídne živě v podání orchestru doplněnou o jevištní zpracování příběhu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD