Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zdražení dodávek tepla

Teplárny Brno od listopadu zvýší ceny. A to o čtvrtinu - teplo podraží průměrně o 149 korun na gigajoule.

Zvýšení poptávky po tuhých palivech

Kvůli zdražování plynu a elektřiny se významně zvýšila poptávka po tuhých palivech. Řada zpracovatelů palivového dříví hlásí nárůst o desítky procent.

Soud o uznávání protilátek

Nejvyšší správní soud dnes pokračoval v projednávání návrhu na zrušení části teď už neplatného opatření ministerstva zdravotnictví.

Příprava silničářů na zimu

Silničáři na Vysočině se už teď připravují na zimní údržbu. V plné pohotovosti musí být od prvního listopadu. Zatím doplňují zásoby posypového materiálu, montují sypače a radlice na podvozky aut.

Parkour pro seniory

Seniorský parkour. Jde o projekt brněnské Masarykovy univerzity, který má naučit starší lidi zvládat překážky a především padat.

Demolice koupaliště

Víc než půl století staré koupaliště v Kyjově na Hodonínsku demolují bagry. Bylo ve špatném stavu a plavecký bazén protékal - poslední dva roky tak byl zavřený.

Poplatky v lázeňství

Další propad v rozpočtu pro Luhačovice. Po rok a půl trvající krizi, kdy se kvůli covidu-19 omezovala lázeňská péče a zavíraly hotely, se naplno projevilo zrušení poplatků za ubytování.

Výzkum jeskynního klima

Vliv jeskynního klima na lidský organismus znovu zkoumají odborníci z brněnského VUT - konkrétně v Císařské jeskyni u Ostrova u Macochy na Blanensku.

Zdražování cen bytů

Nerostou jen ceny za teplo, jak jsme viděli v začátku relace, ale i ceny nových bytů v Brně. Za metr čtvereční teď zájemci zaplatí průměrně 124 500 korun.

Stavba kaple na Nesvačilce

Práce na stavbě kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce na Brněnsku pokračují. Na dokončení ale chybí farnosti peníze - zhruba tři a půl milionu korun.

Nová galerie v Brně

V Brně se otevřela nová galerie - Kalina Gallery. Zaměří se na současné umělce, zpočátku především na ty ze střední a starší generace. První výstava patří uznávanému česko-německému výtvarníkovi Jiřímu Georgi Dokoupilovi.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD