Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Čtvrt roku po tornádu na jihu Moravy

Čtvrt roku dnes uplyne od chvíle, kdy jižní Moravu zasáhlo tornádo. Poničilo na 1200 domů, asi 200 z nich muselo jít k zemi. Naši redaktoři se dnes vrátili na místa, která živel postihl nejvíc. Živě s Jakubem Váchou.

Čtvrt roku po tornádu

Shrnující reportáž, která ukazuje aktuální stav v oblasti poničené tornádem.

Čtvrt roku po tornádu na jihu Moravy

Reportáž ukazující jak šel v poškozených obcích čas.

Čtvrt roku po tornádu na jihu Moravy

Reportáž o aktuálních problémech lidí z postižených oblastí - trápí je nedostatek materiálu i dělníků a řemeslníků.

Přípravy na volby

Dva týdny zbývají do otevření volebních místností. Pro volební koordinátory je to doba, kdy se téměř nezastaví. Od příchodu epidemie covidu-19 jim navíc práce výrazně přibylo.

Referenda v době voleb

Současně s říjnovými volbami do poslanecké sněmovny budou lidé na jižní Moravě hlasovat i ve čtyřech místních referendech. Koná se jich tam nejvíc ze všech krajů.

Evropský školní sportovní den

Víc než na dvou stovkách škol po celé zemi dnes měli žáci sportovní den. Namísto do lavic je učitelé vzali ven a připravili pro ně různé disciplíny. Školy se tak připojily k akci, která se koná po celé Evropě.

Centrum pro lidi s Alzheimerovou chorobou

Ve Víceměřicích na Prostějovsku vyroste nový pavilon pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Bude součástí stávajícího domova pro seniory, který už několik let kapacitně nedostačuje.

Noc vědců na téma Čas

Dnešní noc patří vědcům. Ti po celé zemi otvírají dveře svých laboratoří a ukazují lidem, na čem pracují. Zapojily se hlavně univerzity – a spolu s nimi desítky výzkumných ústavů. Živě s Dominikou Řebíkovou.

Cena Jindřicha Chalupeckého

Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého pro umělce do 35ti let se představují v Brně - a to na výstavě v Pražákově paláci. Ani letos nebude mít prestižní přehlídka vítěze - dohodli se na tom sami finalisté.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD