Projekt Návštěvy POTMĚ – Trestní oznámení kvůli údajnému padělání razítka – Blansko kvůli špatnému stavu budovy uzavřelo kryté lázně – Neobvyklému sportu se věnují obyvatelé Zastávky u Brna

Obsah dílu

Porodní asistence

Centrum porodní asistence otevírá Fakultní nemocnice Brno. Přinese větší kompetence porodním asistentkám, ale taky nové služby budoucím matkám.

Porodní asistence

Kromě zlepšování péče ve stávajících brněnských porodnicích pokročily i plány na výstavbu nové. Vedení Fakultní nemocnice Brno vybralo projektanta budovy, která by už za několik let měla pod jednu střechu sloučit péči, kterou v současnosti poskytují pracoviště v Bohunicích a na Obilním trhu.

Dopravní omezení

S omezením na silnici 43 směrem na Svitavy musejí ode dneška počítat řidiči v Brně. V části ulice Hradecká začali silničáři opravovat asfaltový povrch.

Využití vodíku

Využití vodíku se chtějí v budoucnu věnovat brněnské městské společnosti - jako teplárny nebo dopravní podnik. Radní dnes ohledně toho schválili dvě memoranda.

Nevidomí pomáhají seniorům

V domovech mají sice zajištěnou péči, seniorům ale často chybí někdo, kdo by si s nimi jenom povídal. I to byl důvod, proč vznikl projekt Návštěvy POTMĚ.

Poplatky za psy

Za poplatek za psa ušetří od příštího roku obyvatelé Znojma. Rozhodli o tom městští zastupitelé.

Padělání razítka

Trestní oznámení kvůli údajnému padělání razítka podala Fakultní nemocnice u svaté Anny na jednu brněnskou firmu.

Očkování energetiků

Ve vakcinační centrum se na jeden den změnila dukovanská jaderná elektrárna. Zdravotníci očkovali tamní energetiky proti covidu-19.

Uzavření krytých lázní

Živý vstup redaktorky Kateřiny Švédové.

Soutěž v hraní kuliček

Neobvyklému sportu se věnují obyvatelé Zastávky u Brna - hrají kuličky. Přinesl je sem bývalý pedagog a mistr republiky v kuličkách Karel Kočí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD