Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Pomoc po výbuchu

Finanční pomoc rodinám postiženým výbuchem domu v Koryčanech na Kroměřížsku odsouhlasili radní Zlínského kraje i samotného města. Jen od kraje by si rodiny měly rozdělit tři miliony korun.

Pomoc po výbuchu

Jak při podobných pracích postupovat, aby se nestalo podobné neštěstí, jsme probrali s Jiřím Buchtou z Cechu topenářů a instalatérů.

Výročí narození Gregora Johanna Mendela

Křtem komiksu o životě Gregora Johanna Mendela dnes Mendelova univerzita zahájila oslavy dvoustého výročí jeho narození. Brnem už jezdí hráškově zelená tramvaj, v restauracích připomene vědce pivní speciál.

Okružní křižovatka v Přerově

Novou okružní křižovatku dnes otevřeli silničáři v Přerově. Mimo jiné má přispět k plynulejší dopravě v místní části Předmostí.

Kázeň ve školách

Zlepšit pozornost a soustředěnost dětí ve třídě se snaží učitelé na jihomoravských základních školách.

Demolice hotelu

Starý hotel v Boskovicích na Blanensku ustupuje nové sportovní hale. Město chátrající budovu odkoupilo za 30 milionů korun a před pár dny začalo s její demolicí.

Nový stroj na vzorky

Novou robotickou linku pořídila na oddělení klinické biochemie znojemská nemocnice. Podle jejího vedení jde o první takové zařízení ve střední a východní Evropě.

Předvolební debaty v brněnském studiu ČT

První předvolební debatu politických lídrů z brněnského studia ČT moderoval Martin Řezníček.

Pohozený odpad škodí zvěři

Přibylo odpadu pohozeného v přírodě. A kvůli tomu i zraněných zvířat, hlavně ptáků. Především plasty jim podle ochránců přírody můžou způsobit vážná poranění i zdravotní potíže.

Vzpomínka na Zdeňka Pospíšila

Významnou, ale i komplikovanou osobnost české divadelní režie přibližuje kniha, kterou vydalo nakladatelství JAMU.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD