Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Rozšiřování akvaparku v Uherském Brodě

Obsah dílu

Pravidla pro školy — Pravidla pro školy — Lidé závislí na drogách pracují na novomlýnské nádrži — Kloktací testy ve FN Olomouc — Následky bouřek — Rozšiřování akvaparku v Uherském Brodě — Návrat vlků — Návrat hasičů z Řecka — Online testování — Výstava Kouzelný svět na Špilberku

Části dílu

00:30
Pravidla pro školy
  Protiepidemická opatření, která budou platit od září ve školách, dnes představili ministři zdravotnictví a školství. Žáky, studenty i zaměstnance čekají tři termíny testování. Výjimku mají očkovaní a ti, kteří v posledních 180ti dnech onemocnění prodělali. Pokud se děti nenechají testovat, ani jinak nedoloží bezinfekčnost, budou muset nosit roušku. A bude pro ně platit zákaz cvičení uvnitř i zpívání.
  04:05
  Pravidla pro školy
   A jak to bude s vysokými školami teď proberu s předsedou České konference rektorů a rektorem Masarykovy univerzity v Brně - Martinem Barešem.
   08:21
   Lidé závislí na drogách pracují na novomlýnské nádrži
    Lidé závislí na drogách i letos pracují na novomlýnské nádrži. Péči o tamní přírodu mají jako terapii. Několika-týdenní akci organizuje pro své klienty sdružení Krok z Kyjova. Lidé, kteří roky užívali - nejčastěji pervitin - jsou záměrně během terapie odstřihnutí od civilizace a závislí jen sami na sobě.
    09:21
    Kloktací testy ve FN Olomouc
     Tak zvané kloktací testy nabízí nově Fakultní nemocnice v Olomouci. Lidé se tak můžou kromě klasických výtěrů z nosohltanu nechat otestovat šetrnější metodou. Na odběr vzorků nemocnice vyčlenila nové prostory vedle stávajícího odběrového místa. Lidé se otestují sami ovšem za odborného dohledu. Možnost takového vyšetření dnes využily desítky lidí.
     10:20
     Následky bouřek
      Silné bouřky zasáhly včera odpoledne a v noci na dnešek jižní Moravu. Hasiči vyjížděli k víc než 80ti případům. Nejčastěji řešili popadané stromy a zatopené sklepy. Na některých místech lijáky doprovázelo i krupobití. Nejvydatnější srážky naměřili meteorologové v Pohořelicích na Brněnsku.
      12:17
      Rozšiřování akvaparku v Uherském Brodě
       Největší investice Uherského Brodu za čtvrt století. Areál tamního akvaparku se výrazně rozrůstá. Ke stávajícímu vnitřnímu bazénu přibude venkovní s novými atrakcemi. I s vybudováním parkoviště pak náklady dosáhnou 130 milionů korun.
       14:22
       Návrat vlků
        Do Beskyd se vrací vlci. Pár, který se tam před několika lety usadil, přivedl letos na jaře na svět vlčata. Potřetí v řadě se narodila mláďata taky ve smečce v Javorníkách na Moravsko-slovenském pomezí. Větší výskyt těchto šelem ale doprovází i častější útoky na ovce.
        17:10
        Návrat hasičů z Řecka
         Po deseti dnech se dnes do České republiky vrátilo z Řecka všech 35 hasičů a 15 vozidel. Pomáhali tam s likvidací rozsáhlých lesních požárů. Bylo mezi nimi i osm hasičů z jižní Moravy. V Brně je čekaly testy na koronavirus i medaile ministra vnitra.
         20:19
         Online testování
          Od září bude novinkou možnost online testu - třeba v kadeřnictví nebo pro hromadné akce jako alternativa k testům přímo na místě. Dnes to oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Už teď tento typ testování lidé využívají například pro cesty do některých zemí. Víc kolegyně Veronika Gecová.
          22:44
          Výstava Kouzelný svět na Špilberku
           Kouzelný svět - to je název mezinárodní výstavy naivního umění v Muzeu města Brna na hradě Špilberku. Ukáže díla desítek umělců z 12ti zemí - mimo jiné třeba i Jana Hrušky nebo Dušana Chaloupky z jižní Moravy.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám