Projektanti a odhady škod po tornádu, Očkování dětí v ZLK, Propad silnice v Kopečné ulici, Kniha do vlaku, Výstavy v Domě umění

Obsah dílu

Obnova obcí po tornádu

Lidé na jihu Moravy, v oblasti, kudy prošlo tornádo, řeší byrokracii spojenou s výstavbou nových domů.

Obnova obcí po tornádu

Znalec v oboru stavebnictví - projektant Aleš Rubina je teď hostem ve vysílání.

Obnova obcí po tornádu

Lidé z tornádem zasažených obcí už teď taky mají jasnější představu o tom, kolik peněz budou na obnovu svých domovů potřebovat.

Propad silnice v Kopečné

V noci na dnešek se v centru Brna - konkrétně v Kopečné ulici - propadla silnice. Pod ní jsou nejspíš nezabezpečené sklepní prostory.

Letní škola češtiny

Do Olomouce přijelo osmdesát cizinců z šestadvaceti zemí světa. Na letní škole Slovanských studií Univerzity Palackého se učí česky.

Očkování dětí nad 12 let

Start očkování dětí starších 12 let u pediatrů v pondělí 9.srpna je nejistý.

Opravy mostů na Vysočině

Stoupající cena stavebních materiálů komplikuje opravy správcům silnic. Ti by rádi opravovali, ale zatímco dřív se o zakázky na opravy stavební firmy předháněly - teď se do výběrového řízení nepřihlásí třeba vůbec nikdo.

Kandidátky do voleb podány

Před dvěma hodinami vypršel termín pro podávání kandidátních listin do letošních sněmovních voleb - ty se uskuteční 8. a 9. října.

Projekt Kniha do vlaku

Stala se knihovnickou osobností Jihomoravského kraje za loňský rok. Ocenění za významný tvůrčí přínos k rozvoji knihovnických služeb dostala Ilona Salajková za svůj projekt Kniha do vlaku.

Výstavy v Domě umění

Tři nové výstavy jsou ode dneška k vidění v Domě umění v Brně. Představí díla výtvarníka Jaromíra Novotného pod názvem Ostatní se nemění.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD