Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Stavba nových domů

Majitelé zcela zdemolovaných domů se ale potýkají s problémy. Stavbě brání nedostatek řemeslníků, ale i nejasný výklad dotačních pravidel.

Stavba nových domů

Pomoc k nim míří z mnoha zdrojů. Zhruba třetinu částky z veřejné sbírky - 115 milionů korun - už vyplatila Diecézní charita Brno. Celkem do všech sbírek dárci poslali jednu a čtvrt miliardy. Pomoc mohou lidé žádat taky od státu.

Očkování bez registrace na výstavišti

Velkokapacitní očkovací centrum na brněnském výstavišti nabízí ode dneška možnost nechat se očkovat proti nemoci covid-19 i ne-registrovaným lidem. K dispozici pro ně bude několik stovek vakcín denně.

Sportovní stadion je hotový

Rekonstrukce městského sportovního stadionu v Hustopečích na Břeclavsku je u konce. Sloužit bude fotbalistům, atletům, ale přístupný bude taky pro veřejnost.

Nový parkovací systém

Velký rozruch způsobil nový parkovací systém v Uničově na Olomoucku. Fungovat má od podzimu. Některým místním vadí především to, že by u svých domů měli platit za roční parkovací kartu čtyři tisíce korun.

Nový bazén

Nový krytý bazén začali dělníci stavět ve Znojmě poblíž Louckého kláštera. Nahradí dosluhující městské lázně z šedesátých let, které jsou na hraně kapacitních i technických možností.

Úroda na vinicích

Bouřky a prudké deště, které přicházejí v těchto dnech, podle vinařů neohrozí úrodu na vinicích. Od neděle bude v Česku povolen prodej burčáku. Hrozny na něj ale ještě zralé nejsou.

Výstraha před silnými bouřkami

Podrobněji o počasí s redaktorem Michalem Čejkou.

Boj s autovraky

Radnice v Rožnově pod Radhoštěm bojuje s autovraky. Podle novely zákona, která platí od loňského jara, města mohou nechat odtáhnout nejen zjevně nepojízdná auta, ale i ta, která nemají víc než půl roku platnou technickou prohlídku.

Výzkum pomocí UV záření

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně umí rozeznat na první pohled stejné vzorky potravin nebo léčiv. A to za pomoci ultra-fialového záření. Díky tomu odhalí třeba pančované víno nebo původ drog.

Začal festival Meeting Brno

Před malou chvílí odstartoval Meeting Brno – multižánrový festival, na kterém se setkávají zástupci různých názorů, kultur a náboženství. Mottem letošního šestého ročníku je Pravda vítězí – ovšem s otazníkem.

Stěhování muzejní sbírky

549 tisíc, 624. Tolik předmětů zahrnuje depozitář Muzea regionu Valašsko. A přesně tolik předmětů teď desítky lidí stěhují z provizorního do nového depozitáře v opraveném zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD