Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Měsíc po tornádu

Příběh z Lužic - jedné z poškozených obcí.

Měsíc po tornádu

Podívejte se na zásadní okamžiky uplynulého měsíce bez komentáře.

Měsíc po tornádu

Starostové obcí - byli těmi, kdo museli hned po záchranných složkách v místě okamžitě jednat a koordinovat situaci. Jejich pohled s odstupem měsíce teď nabídneme. Pozvání do speciálního vysílání přijala starostka Hrušek - Jana Filipovičová. A starosta Moravské Nové Vsi - Marek Košut.

Pomoc po tornádu

V zasažených obcích stále pomáhají dobrovolníci. Před nadcházejícím víkendem jich ale výrazně ubylo.

Měsíc po tornádu

My jsme zvali do vysílání samozřejmě představitele všech zasažených obcí. Starostka Mikulčic Marta Otáhalová rozhovor odmítla. Teď tedy se mnou ve vysílání místostarosta Lužic - Jakub Buchta.

Pomoc po tornádu

Pomáhají i umělci. Vytvořili sérii uměleckých děl, které půjdou do aukce. Výtěžek poputuje do poškozených obcí, konkrétně do Mikulčic a Hrušek.

Olympijský festival začíná

V Brně dnes začal Olympijský festival, který doprovází Letní olympijské hry v japonském Tokiu. Cílem akce je propojit zábavu, aktivní sport a fanouškovské nadšení. Festival potrvá až do 8. srpna. Slavnostní zahájení v areálu SKP Kometa Brno sleduje Helena Ondřejová.

Hudební festival Znojmo

Oratoriem Den posledního soudu vrcholí Hudební festival Znojmo. Dílo od Georga Philippa Telemanna rozezní dnes večer a o víkendu kostel svatého Michala. Řeší základní otázku boží existence a podle uměleckého šéfa festivalu Romana Válka taky přírodní živly. Tedy aktuální téma, které provázelo celý festival.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD