Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Ústup epidemie

Překvapující počet nových případů vykázali jihomoravští hygienici - 53 pozitivních. To byl výjimečný skokový nárůst. Ve skutečnosti ale včera na jihu Moravy mělo pozitivní výsledek 6 lidí.

Ústup epidemie

Jedním z faktorů, který brzdí epidemii covidu-19 je očkování.

Riziková místa na dálnicích

Ředitelství silnic a dálnic vytipovalo další 3 riziková místa na dálnicích, kde hrozí vyboulení nebo prasknutí betonové vozovky kvůli horku. Silničáře k tomu přiměly události z dálnice D35 u Olomouce, kde byl do dneška uzavřený úsek právě kvůli opravám popraskaného betonu.

Naučné stezky odboje

Tři naučné stezky třetího odboje si budou moci lidé projít v Brně. Historici spojili místa spjatá s proti-komunistickým odbojem do takzvaných stezek Víry, Svobody a Okupace.

Záchrana schnoucích stromů

Zachránit schnoucí stromy se snaží lidé ve Vyškově. Na sociálních sítích vznikla iniciativa, která na mladé stromky téměř bez listí upozorňuje.

Přesun Slovanské epopeje

Slovanská epopej Alfonse Muchy dorazila do Moravského Krumlova. Město vystaví dílo na zámku. Poslední část přijela před několika minutami.

Likvidace chemikálií

Stovky litrů nebezpečných chemikálií dopoledne vyklidili hasiči z domu v Kyjově na Hodonínsku. Kvůli manipulaci s nimi byly evakuovány 4 desítky lidí.

Kalamitní výskyt komárů

Nemožnost vyvětrat a nepříjemný pobyt venku - hlavně večer. Obyvatelé mnoha obcí především na Břeclavsku se potýkají s lokálními kalamitními výskyty komárů.

Výstraha před silnými bouřkami

Meteorologové znovu varují před nebezpečnými jevy - už hodinu platí výstraha před silnými bouřkami, měla by skončit v 6 hodin ráno. A varování se naplňuje.

Opravený zámeček Belveder

Zámeček Belveder v Lednicko-valtickém areálu se poprvé za dobu svojí existence otevřel veřejnosti. Dosud tam lidé nesměli, budova byla v havarijním stavu a chátrala.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD