Dopravní omezení na jižní Moravě – výstavba Velkého městského okruhu + oprava Tomkova náměstí a průtahy v Blansku a Slavkově, Oprava zámku v Hrušovanech nad Jevišovkou, Rozpad koalice v Rožnově pod Radhoštěm, Premiéra inscenace Romeo a Julie ve Slováckém divadle

Obsah dílu

Dopravní omezení

Stavbu části Velkého městského okruhu v Brně - Tomkovo náměstí a Rokytova dnes oficiálně zahájilo Ředitelství silnic a dálnic. První uzavírky a větší práce začnou za dva týdny.

Dopravní omezení

Důležité dopravní stavby jsou na letošní rok naplánované i mimo Brno. Od minulého roku běží průtah Rájcem-Jestřebí, dopravu komplikuje budování kruhového objezdu ve Slavkově.

Nevolnost dětí na škole v přírodě

20 dětí a dva dospělé ze školy v Pozořicích na Brněnsku postihla nevolnost na škole v přírodě. V rekreačním zařízení zasahovala Králové-hradecká záchranná služba v noci na dnešek.

Týden do začátku letních prázdnin

Přesně za týden touto dobou už budou mít žáci a studenti doma vysvědčení. Mají za sebou nestandardní školní rok - školy byly řadu měsíců zavřené a žáci měli povinnou výuku na dálku.

Oprava zámku v Hrušovanech

Chátrající zámek v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku čeká oprava. Město na to uvolní peníze z vlastního rozpočtu, ale pomoci si chce také dotacemi. Celkové náklady na opravy budou 160 milionů korun.

Sběr meruněk

Na jižní Moravě začal sběr meruněk. Zhruba o 14 dní později, než bývá zvykem. Podle odhadů ovocnářů bude letošní úroda jen mírně podprůměrná.

Rozpad koalice

K politickému i personálnímu zemětřesení došlo v Rožnově pod Radhoštěm na Zlínsku. Více informací dodá živě Josef Kvasnička.

Unikátní metoda prodloužení kosti

Za 46 dní o čtyři centimetry – lékaři z Fakultní nemocnice Brno provedli operaci, při které mladíkovi prodloužili nohu po úrazu.

Následky bouřek

Lidé vyplavení pondělními a úterními bouřkami dál uklízejí své sklepy a garáže. Živý vstup Barbory Měchurové.

Nástupová kolekce pro olympioniky

Výrazná regionální stopa v české olympijské výpravě. A nemluvím o sportovcích, ale o oblečení. Kolekce, kterou olympionici oblečou při nástupu, je inspirovaná lidovými kroji.

Inscenace Romeo a Julie

Nesmrtelný příběh milenců z Verony nabídne publiku Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Inscenaci Shakespearova dramatu "Romeo a Julie" bude hrát pod širým nebem. A navíc v novém překladu Pavla Drábka.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD