Bezpečnost při koupání, Oprava vlakových nádraží v Brně a Vyškově, Nová hradba v Archeoskanzenu Modrá, Výstava Apokalyptická krása brněnských umělců ve Francii

Obsah dílu

Rizika rekreace u vody

Horké počasí láká k vodě a do vody - a to nejen zkušené a zdatné plavce. S letními dny tak přibývá případů, kdy musí zasahovat záchranáři.

Rizika rekreace u vody

Živě se teď podíváme do akvaparku v sousedním Zlínském kraji. Konkrétně do Uherského Hradiště, kde je redaktor Luboš Dostál.

Mobilní poradna Bílého kruhu bezpečí

Svou první mobilní poradnu pro oběti a svědky trestných činů i jejich rodiny dnes otevřel Bílý kruh bezpečí. V Brně poskytuje právní a psychologickou pomoc.

Nová cyklostezka na Nových Mlýnech

Okolí novomlýnských nádrží bude o něco atraktivnější. Dnes tam otevřeli cyklostezku, která má zvýšit bezpečnost cyklistů v oblasti, která pro vyznavače tohoto sportu patří mezi nejoblíbenější místa u nás.

Poničený památník

Poničený válečný památník ve Fryšavě na Žďársku. Někdo rozlomil desku a odstranil hvězdu z kamenné sochy - od Vincence Makovského.

Opravy nádražních budov

Dělníci dokončili konstrukci přístavby u brněnského hlavního nádraží, teď je čekají hlavně práce ve vnitřní části. Stavba vyšla zhruba na 120 milionů korun. Podobně se teď opravují i jiné nádražní budovy v Jihomoravském kraji - a další rekonstrukce už Správa železnic naplánovala na podzimní měsíce.

Zaplněnost kempů

Kempy hlásí plno. Stále častěji do nich míří lidé s karavany nebo obytnými vozy. Podle provozovatelů kempů je jejich zájem nejvyšší za poslední roky. Hovoří o novém módním trendu.

Tropická vedra

S rostoucími teplotami stoupá taky zájem o některé druhy zboží. Ve velkém jde na odbyt třeba pivo nebo zmrzlina.

Mistrovství Evropy ve fotbale

Česká fotbalová reprezentace dnes nastoupila od 18 hodin v základní skupině proti týmu z Chorvatska. Podrobnosti přidá Aneta Beránková.

Nová hradba v Archeoskanzenu Modrá

Novou dřevo-hliněnou hradbu s čelní kamennou zdí z doby Velké Moravy dokončili stavbaři v Archeoskanzenu v Modré na Uherskohradišťsku.

Instalace Apokalyptická krása

Z brněnského Domu umění na rybník ve francouzské Bretani. Instalace Apokalyptická krása brněnských vizuálních umělců Terezy Holé a Hynka Skotáka je součástí francouzské výstavy Etangs d´art, kam byla vybrána jako jediné české dílo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD