Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Pandemie ovlivnila partnerství s Dolním Rakouskem — Česko-rakouská spolupráce v oblasti zdravotnictví — Spolupráce s Rakouskem — Zlínské školy bez roušek — Telčský zámek zahajuje sezonu — Rehabilitace po covidu — Mistři tradiční rukodělné výroby — Větrné elektrárny — Terénní pomoc nevidomým — Cyklorikša vozí seniory a seniorky — Cembalista zahrál v Miloticích

Části dílu

00:29
Pandemie ovlivnila partnerství s Dolním Rakouskem
  Pandemie koronaviru a s ní spojená opatření ovlivnila dlouholeté partnerství mezi jižní Moravou a Dolním Rakouskem. Zastavit se musely i meziregionální projekty. Spřátelená města teď s lepší epidemickou situací doufají i v lepší podmínky pro společné aktivity.
  02:20
  Česko-rakouská spolupráce v oblasti zdravotnictví
   Propojení mezi jižní Moravou a Dolními Rakousy se projevuje taky v oblasti zdravotnictví. Konkrétně znojemská nemocnice nejvíc spolupracuje s rakouskou stranou v oblasti gynekologie a léčby onemocnění endometrioza.
   02:57
   Spolupráce s Rakouskem
    Brněnská primátorka Markéta Vaňková dnes navštívila Vídeň. Setkala se tam se starostou Michaelem Ludwigem a velvyslankyní Ivanou Červenkovou. Jednání bylo plánované už na loňský rok, kvůli koronavirové krizi ale muselo být odložené.
    07:55
    Zlínské školy bez roušek
     Žáci a učitelé mohou díky zlepšující se epidemické situaci ode dneška odložit roušky při vyučování i ve zbývajících třech krajích. Kromě Jihočeského a Libereckého se to týká také toho Zlínského.
     08:41
     Telčský zámek zahajuje sezonu
      Zámek v Telči dnes přivítal první návštěvníky po přestávce, vynucené covidovými omezeními i zásadní rekonstrukcí za 200 milionů korun. Obojí už od loňského roku komplikují podnikání majitelům obchodů a restaurací na tamním náměstí.
      09:34
      Rehabilitace po covidu
       Problémy s dechem, únava nebo třeba bolest svalů. Potíže po prodělaném covidu-19 se snaží řešit zdravotníci ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. Připravili speciální rehabilitační program - 8 hodinových tréninků zaměřených na dýchání, posilování i správné držení těla.
       11:20
       Mistři tradiční rukodělné výroby
        Zástupci kraje letos zvolili jako Mistry tradiční rukodělné výroby Marii Horákovou za šití a vyšívání krojových součástí a kováře Jiřího Zouhara. Titul udělují od roku 2012 - pouze v oborech, kterým hrozí zánik. Jako formu podpory lidem, kteří dokonale ovládají původní řemesla.
        13:57
        Větrné elektrárny
         Další větrné elektrárny mají vyrůst v Břežanech na Znojemsku. Obec se na tom předběžně dohodla se soukromou firmou, která jich tam už několik provozuje. Vše ještě musí schválit zastupitelstvo.
         15:53
         Terénní pomoc nevidomým
          Po víc než půl roce přísných omezení kvůli covidu se brněnské TyfloCentrum postupně vrací k terénním službám. Nevidomým pomáhá třeba doprovodem na kulturní a volno-časové akce nebo s nákupy a orientací v obchodech.
          20:24
          Cyklorikša vozí seniory a seniorky
           Netradiční dopravní prostředek můžou nově k výletům po okolí využít břeclavští senioři. Na tak zvané cyklo-rikše, tedy tříkolce pro dva pasažéry a jednoho řidiče, je budou vozit vyškolení dobrovolníci organizace Adra.
           22:13
           Cembalista zahrál v Miloticích
            Zámek v Miloticích na Hodonínsku včera večer rozezněl Jean Rondeau. Třicetiletý cembalista, klavírista a skladatel je v současné době světovou interpretační špičkou ve svém oboru.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            3. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nová památková zóna v Brně — Památková zóna ve Znojmě — Nový přístroj pro léčbu rakoviny — Otrávený orel — Zájem o armádu — 40 let od transplantace jater — 33 let od zániku StB — Problémy zemědělců — Výstava nářečí

            2. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výroba granátů — Logistické centrum v areálu kasáren — Zdražení obědů ve školních jídelnách — Zavřená cyklostezka — Omezení odběru vody — Zneužití nadačního fondu — Rezidentní parkování — Mendelův skleník — Medvěd v Beskydech

            1. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Pěstounská péče — Pololetní vysvědčení — Gondolový most — Dopravní komplikace — Privatizace bytů — Kontrola chovu zvířat — Návštěvy v nemocnicích — Psychologická pomoc pro studenty — Výstava obrazů Jana Pospíšila

            31. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Otrava Bečvy u soudu — Rekapitulace havárie na Bečvě — Evakuace kancelářské budovy — Ztráty a nálezy — Oprava zámku v Kroměříži pokračuje — Výsledek prezidentské volby — Dostavba dálnice D1 — Nevhodné chování na MUNI — Nejstarší cukrárna v Brně

            30. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Začalo 2. kolo prezidentských voleb — Volba obou kandidátů a prezidenta ČR — Využití přenosných volebních uren — Znojemská sportoviště zdraží — Nový most v Boskovicích — Vinařství roku 2022 — Připomínka holokaustu — Čeští vědci na expedici v Antarktidě

            27. 1. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám