25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Muzejní noc

Obsah dílu

Zájem o PCR testy roste — Očkování pro cizince a cizinky — Konvoj se zpozdí — Změny v jízdních řádech — Oprava historického mostu — Narození slůněte — Otevření Avionu — Rozorávání Podyjí — Muzejní noc — Rekonstrukce lebek

Části dílu

00:28
Zájem o PCR testy roste
  Zájem o PCR testy roste - od té doby, co je dvakrát měsíčně proplácejí pojišťovny, potvrzují námi oslovená odběrová místa nárůst objednaných. Třeba brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny teď nově nabízí i žvýkací PCR testy.
  03:43
  Očkování pro cizince a cizinky
   K očkování proti covidu-19 se ode dneška můžou registrovat cizinci bez veřejného zdravotního pojištění. Vakcínu si sami zaplatí - cena nepřesáhne 810 korun. Přesný počet nepojištěných lidí není známý.
   06:43
   Konvoj se zpozdí
    Jižní Moravou projede v neděli večer americký armádní konvoj. Českem se bude přesouvat z aliančního cvičení v Maďarsku na svou stálou základnu v Bavorsku. Američtí vojáci přes české území cestovali v opačném směru v květnu. Oproti původnímu plánu dorazí o den později.
    07:33
    Změny v jízdních řádech
     Pravidelné změny v jízdních řádech čekají od neděle cestující v Jihomoravském kraji. Integrovaný dopravní systém omezí několik linek veřejné osobní dopravy. Už dřív zrušil třeba noční regionální autobusy a teď přestanou jezdit i noční vlaky. Změny tentokrát přijdou dřív než obvykle.
     08:32
     Oprava historického mostu
      Záchrana na poslední chvíli pro jeden z nejstarších českých mostů. Stojí u Věžnice na Havlíčkobrodsku a posledních 9 let ho ohrožují kameny z rozbitého jezu. Ten nebylo možné opravit. Paradoxně proto, že oficiálně neexistoval.
      10:48
      Narození slůněte
       Splněný sen - tak komentují chovatelé zlínské zoologické zahrady narození prvního slona afrického v České republice. Sameček přišel na svět v neděli. Dnes poprvé ho zoo představila médiím.
       12:59
       Otevření Avionu
        Rekonstrukce funkcionalistického hotelu Avion je hotová. Majitel stavbu Bohuslava Fuchse opravoval přes pět let. Kromě hotelových pokojů a kavárny jeho spodní patra nově poslouží i jako galerie. Otevřít by měl letos na podzim.
        15:27
        Rozorávání Podyjí
         Rozorávání porostů v chráněných územích může podle skupiny vědců pomoct vzácným druhům rostlin. Zejména těm plevelům, které v minulosti vymizely. Na projektu v Národním parku Podyjí spolupracují různé instituce.
         18:11
         Muzejní noc
          Jednu z prvních letošních Muzejních nocí dnes zažijí návštěvníci Parku Rochus v Uherském Hradišti. Nejmladší tuzemské muzeum v přírodě nabídne program před setměním, ale i po něm.
          20:37
          Rekonstrukce lebek
           Ve zjišťování, jak vypadali pravěcí obyvatelé Moravy, pokračují antropologové z Moravského zemského muzea. Tentokrát zrekonstruovali obličeje takzvaných žen z Krumlovského lesa na Znojemsku.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám