Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Otevřely restaurační zahrádky

Další krok k návratu k běžnému životu. Dnes ožily - mimo jiné - zahrádky restaurací a kaváren. Kvůli chladnému a deštivému počasí měly výhodu ty zastřešené a vyhřívané. Otevřeno mohou mít do 22té hodiny.

Rozvolnění

Michal Čejka ještě přidá aktuální pohled do brněnských ulic.

Konec rotační výuky na 1. stupních

Ve všech krajích dnes skončila rotační výuka pro žáky prvních stupňů základních škol. Ten druhý se vrací k normálu pouze v sedmi krajích. Jihomoravský a Zlínský mezi ně nepatří.

Územní plán

Upravený návrh brněnského územního plánu zveřejnila kancelář městského architekta. Počítá například s pevnou kvótou pro zeleň. Současný územní plán přestane platit na konci roku 2022.

Rekonstrukce kina Svět

Změna je patrná zvenku i uvnitř - nová fasáda, promítací i zvuková technika, pohodlné sedačky. V Hodoníně dokončili kompletní rekonstrukci kina Svět - jednoho z nejstarších v republice.

Incident po fotbale

2 lehce zranění policisti, 5 zadržených výtržníků – takový je výsledek incidentu, ke kterému došlo v Uherském Hradišti bezprostředně po skončení ligového utkání mezi Slováckem a pražskými Bohemians.

Výstraha před rozvodněním

Před možným rozvodněním potoků a řek varují meteorologové. Výstraha platí do úterního poledne pro část Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

Rozvolnění v kultuře

Ode dneška rozvolňuje taky kultura. Divadla můžou hrát až pro 700 diváků ve venkovních prostorech. Většina divadel v regionu toho ale zatím nevyužije - chystají se totiž na letní scény.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD