Policejní kontroly dodržování vládních opatření, Chráněné bydlení v Černovicích, Stěhování Slovenské strely z Přerova do Kopřivnice, Premiéra Šakalích let v Městském divadle Zlín

Obsah dílu

Porušování vládních nařízení

Ochota lidí dodržovat protiepidemická opatření klesá. Policisté v posledních měsících zasahovali v několika podnicích, které měly mít zavřeno.

Porušování vládních nařízení

Živý vstup krizového manažera Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Dominika Habáně.

Návrat Slovenské strely

Zpátky domů - tedy do Kopřivnice na Novojičínsku - se vrátil legendární železniční vůz Slovenská strela. Skončila tak skoro tříletá renovace.

Chráněné bydlení

Nové chráněné bydlení buduje organizace "Domov pro mě" v brněnských Černovicích. Zázemí tam najde pět lidí s tělesným postižením.

Návrat do lázní

Od pondělí 10. května můžou do lázní taky samoplátci. Do té doby tam jezdili jen pacienti, kterým aspoň částečně léčbu hradila pojišťovna.

Novinky v očkování

Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.

Zemědělství budoucnosti

Zemědělství budoucnosti - vědci Mendelovy univerzity v Brně se podílí na evropském projektu Green Patrol. Jeho výsledkem je robot, který umí rozeznat škůdce.

Šakalí léta v Městském divadle Zlín

Celý soubor zlínského městského divadla se opět sešel na jevišti. Pod vedením režiséra Dodo Gombára nazkoušel hudební komedii Šakalí léta.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD