Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Žáci prvního stupně zpátky ve škole

Do lavic se vrátila polovina dětí z prvního stupně. Podmínkou byl ale antigenní test na covid-19. Před vyučováním ho museli podstoupit všichni žáci.

Otevřely farmářské trhy i ZOO

Ode dneška taky lidé můžou mimo svůj okres. Prodejci se vrátili na venkovní trhy a otevřely se botanické a zoologické zahrady - před tou brněnskou ráno stála fronta desítek lidí.

Rozvolnění opatření

Do jednoho brněnského papírnictví teď míříme za Helenou Ondřejovou.

Demolice elektrárny

Bývalá elektrárna z roku 1913 v Oslavanech jde k zemi. Kdysi nejmodernější zařízení tohoto typu v Československu posledních 28 let chátrá.

Rozvolnění ve Zlínském kraji

Teď k rozvolnění opatření na Zlínsku. To na přípravu škol nebo obchodů se zbožím pro děti mělo míň času. Hygienici s tím totiž souhlasili - kvůli ne zcela příznivé epidemické situaci - až ve čtvrtek odpoledne.

Situace v nemocnicích

Počty pacientů s covidem-19 v nemocnicích Zlínského kraje po poklesu z minulého týdne opět rostou.

Opatření při sportu

Sport venku pro dvanáct lidí současně na jednom místě schválila dnes odpoledne vláda. Reagovala tak na návrh předsedů sportovních organizací.

Ovce pomáhají obnovit faunu a flóru

Ovce a kozy se znovu vrátily na ostrůvky střední Novomlýnské nádrže. Pomáhají tam spásat traviny a obnovit tak původní faunu a floru.

Miroslav Tichý bude mít galerii

Deset let od úmrtí malíře a fotografa Miroslava Tichého si připomíná Kyjov. Vedení města nechalo vyvěsit jeho fotografie ve velkém formátu. Svérázného rodáka připomene taky nová galerie, kde by měl mít stálou expozici.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD