Pracovní povinnost pro lékaře. Distribuce Ivermektinu na jižní Moravě. Nový vrtulník pro Zdravotnickou záchrannou službu JMK. Problém s televizním signálem v oblasti Mikulova

Obsah dílu

Pracovní povinnost

Chirurg, urolog nebo interní lékař – to jsou příklady medicínských specializací, kterých by se mohla týkat pracovní povinnost v nemocnicích v celém Česku.

Doléčení covidu v lázních

Přetíženým nemocnicích v koronavirové krizi by podle ministra zdravotnictví Jana Blatného mohly pomoci i některé léčebné lázně. Třeba v Luhačovicích na Zlínsku se už od ledna úspěšně starají o pacienty po těžkém průběhu nemoci.

Distribuce ivermektinu

Vedení třiceti nemocnic požádalo Fakultní nemocnici u sv. Anny o dodávku ivermectinu - léku, který by v některých případech mohl pomoci lidem ve vážném stavu nemoci covid-19. Nemocnice dostala dávku pro 20 tisíc pacientů.

Značení v jeskyni

Na obnově značení v Amatérské jeskyni pracují v těchto dnech speleologové. Značky spláchla říjnová povodeň. Podzemí je běžně nepřístupné, výjimečně se tam ale dostanou výzkumníci.

Nový vrtulník ZZS

Jihomoravští záchranáři využívají nový vrtulník. Ještě loni létali v policejním stroji, letos poprvé u vážných případů přistává žlutá helikoptéra společnosti DSA.

Policejní kontroly

Od pondělka pokračují po celé republice policejní kontroly, které hlídají omezení pohybu mezi okresy. V Jihomoravském kraji zjišťovala informace Barbora Žítková.

Špatný TV signál v Mikulově

Špatný televizní signál řeší obyvatelé Mikulova, kteří přijímají televizní signál pomocí antén. Problémy se objevily už vloni na podzim, po přechodu vysílání na režim DVB-T2.

Využití řopíků

Z vojenského bunkru azyl pro turisty. Ve Vratěníně na Znojemsku roste na pohraničním opevnění dřevěná nástavba.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD