Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Start testování

Firmy nad 250 zaměstnanců měly dnes podle vládních nařízení začít s testováním. Některým podnikům se to ale nepodařilo včas zajistit kvůli nedostatku testů anebo kapacit v laboratořích.

Zásilka léku proti covidu

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně začala znovu podávat pacientům s covidem-19 lék IVERMEKTIN. Včera totiž dostala zásilku s dvěmi sty tisíci tabletkami.

Bečva bez výsledku

Viník otravy řeky Bečvy je dál neznámý. Znalec už potřetí požádal o odklad termínu pro vypracování klíčového znaleckého posudku. Původně ho měl policii dodat do 28. února.

Nová podoba náměstí

Náměstí Osvobození v Kuřimi se změní. Jak - představilo vedení města v on-line diskuzi. Úprava je navržená tak, aby lidé měli zase důvod se na náměstí setkávat nebo třeba pohodlně nakoupit.

Poslední úsek D2

Opravu posledního úseku dálnice D2 chystají stavbaři u Hustopečí. Začnou 14. března a dálnice tím bude - po osmi letech - kompletně opravená. Rekonstrukce se protáhla kvůli chybě silničářů.

kamerový systém v centru Brna

V Brně začal na ostro fungovat kamerový systém při vjezdech do historického centra města. Upozornil na to Český rozhlas. Řidičům tak v případě provinění hrozí pokuta v řádech stovek korun.

Opatření na dětských hřištích

Součástí aktuálních proti-koronavirových opatření je i vládní doporučení, aby obce na tři týdny uzavřely dětská hřiště. Na jižní Moravě k tomu přistoupili různě.

Opravy kostelů na jižní Moravě

Kompletně rekonstruovat interiér kostela za nulové náklady se podařilo farníkům z Lysovic a přilehlých obcí na Vyškovsku. Svépomocí tam opravili chátrající svatostánek.

Přijímací zkoušky během lockdownu

Za zvýšených hygienických opatření začaly na JAMU v Brně přijímací zkoušky na muzikálové herectví. Škola dostala výjimku - talentové zkoušky se distančně uspořádat nedají.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD