Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Jihoafrická mutace

U sedmi lidí v Česku mají hygienici podezření na nákazu jihoafrickou mutací viru covid-19 - čtyři případy jsou z jihu Moravy. Tato varianta viru se u nás - narozdíl od rychle se šířící britské mutace - dosud neprokázala

Úbytek nemocných v domovech pro seniory

Domovům pro seniory na jihu i východě Moravy se po několika měsících konečně začíná ulevovat. Nemocnost v řadě z nich výrazně poklesla. Podle krajů se projevil efekt očkování.

Efekt očkování

O efektu očkování také s hostem - přednostou kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno - Petrem Husou.

Alternativní způsoby bydlení

Alternativní bydlení teď stále častěji vyhledávají mladé rodiny. Třeba ceny stavebních pozemků v Brně a okolí jsou jedny z nejvyšších v republice. Lidé tak často musí dělat kompromisy.

Škody na silnicích

nejhorším stavu za posledních 5 let jsou podle silničářů komunikace v Jihomoravském kraji. Pustili se proto do jejich oprav - zatím provizorních.

Pěstírna léčebného konopí

Vlastní pěstírnu konopí si zřizuje Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Využívat ji budou vědci z Mezinárodního centra klinického výzkumu, kteří se zabývají právě výzkumem léčebného konopí.

Kamélie kvetou bez návštěvníků

Přezdívá se jí zimní královna - touto dobou totiž pravidelně vykvétá. Řeč je o kamélii, okrasné rostlině, kterou na jižní Moravě ve velkém pěstují zahradníci na dvou zámcích na Blanensku.

Natáčení na jihu Moravy

Příběh matky, která pátrá po okolnostech zranění svého syna, natáčí v těchto dnech na jihu Moravy slovenský štáb. Má za sebou i náročnou noční scénu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD