Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Očkovací centrum na výstavišti

Na brněnském výstavišti už zdravotníci podali zhruba 1500 vakcín. Očkovací centrum vzniklo v areálu, který byl původně připravený jako záložní nemocnice.

Očkování proti covidu-19

Další informace k očkovacímu centru teď doplní redaktorka Barbora Blažková.

Mobilní očkovací tým ve Zlínském kraji

Mobilní očkovací tým dnes poprvé vyrazil do akce i ve Zlínském kraji. Premiéru si odbyl v Domově pro seniory v Buchlovicích na Uhersko-hradišťsku.

Porušování opatření

Policisti nebo strážníci evidiují stovky případů, kdy lidé zmíněná ale i další platná nařízení nedodržují. Konkrétně v Brně 3 sta za poslední měsíc.

Pomoc pro školáky

Zatímco výuka ve školách funguje distanční formou, na rozdíl od jara teď mohou děti přijít do školy, pokud potřebují pomoc školního psychologa, asistenta nebo speciálního pedagoga.

Chybějící ochrana památek

Česko je chudší víc než o dva tisíce památek - alespoň na papíře. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud, kam doputovala žaloba města Brna na Ministerstvo kultury.

Výstraha před sněhovými jazyky

Teploty na nule nebo pod ní. Tak bude vypadat noc a zítřejší ráno na jižní Moravě. Hrozí sněhové jazyky - kvůli silnému větru. Pozor by si tak měli dávat hlavně řidiči.

Hmyz jako krmivo

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně testují využití moučných červů jako krmivo pro drůbež. Jedním z důvodů je předpokládaný růst světové populace na devět miliard do roku 2050.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD