Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Postup a plány na provedení očkování

Dnes do Brna dorazilo dalších téměř 12 tisíc dávek vakcíny od firmy Pfizer. Ještě dřív, než se stihla vypotřebovat předchozí dodávka. Podle koordinátorů očkování to problém není. Od neděle totiž začnou zdravotníci dostávat druhou injekci tak, aby očkování

Očkování ve Zlínském kraji

Ve Zlínském kraji se očkování doposud týkalo výhradně zdravotníků a záchranářů. Od zítřka se to změní. Vakcínu dostanou první klienti a zaměstnanci domovů pro seniory. Podrobnosti zná redaktor Luboš Dostál.

Návštěvy v nemocnicích ve Zlínském kraji

Včera jsme informovali o tom, že jsou možné návštěvy pacientů v nemocnicích. Ovšem po splnění přísných podmínek. Některé nemocnice přesto dál na zákazu návštěv trvají. Kvůli epidemické situaci nebo nemocnému personálu.

Dobrovolníci v nemocnicích

Nemocnice a další instituce stále hledají dobrovolníky na pomoc v boji s koronavirem. Řada jich nastoupila už během loňského roku - především když to bylo třeba kvůli výpadku personálu jednotlivých oddělení. Poptávka je stále hlavně po lidech se zkušenost

Nová přímá letecká linka

Dvakrát týdně do Kyjeva a zpět. Z Brna tam od jara bude nově létat přímá linka. Lety povolila ukrajinská státní komise pro letectví. Do Brna by se tak vrátila alespoň jedna pravidelná letecká linka.

Vítěz Aleje roku

Celostátní anketu Alej roku 2020 vyhrálo stromořadí u Velkých Opatovic na Blanensku. Staletým lípám však hrozí kácení - kvůli plánované opravě silnice, u které stojí. Proti zásahům i pro podporu rekonstrukce existují petice, mají tisíce podpisů.

Radary v obcích

Na několika místech na jižní Moravě přibyly radary na měření rychlosti projíždějících aut. Brzy budou muset přibrzdit řidiči v Ochozi u Brna, Veselí nad Moravou nebo Bílovicích nad Svitavou. Jinak jim přijdou pokuty.

Nová technologie pro čištění vody

S novou technologií pro čištění vody přišli brněnští vědci. Pomocí plazmatu umí z vody odstranit zbytky chemikálií, ale i patogenní mikroorganismy. Podobná zařízení dosud existovala jen v laboratorním měřítku, nový vynález má naopak potenciál zvládnout i

Počasí v regionu

Sněžení od odpoledne komplikuje dopravu na jihu Moravy. Některé silnice kvůli ledovce blokovaly kamiony, zpožděné jsou některé krajské spoje integrovaného dopravního systému. Podrobně živě s Odřejem Šimečkem.

Oprava kostela v Doubravníku na Brněnsku

Opravu za víc než 60 milionů korun zaplatí tamní římsko-katolická farnost. Většinu peněz se jí podařilo získat z evropských dotací. Rekonstrukce, která zahrnuje práce venku i uvnitř, má být hotová v polovině roku 2023.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD